Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Tomaszowianie wygrali mecz otwarcia

I liga M: Tomaszowianie wygrali mecz otwarcia

fot. Lechia Tomaszów Maz.

Lechia Tomaszów Mazowiecki nie dała szans Chrobremu Głogów w meczu pierwszej kolejki. Podopieczni trenera Rebzdy przez większość czasu dyktowali warunki na boisku i triumfowali w pojedynku z beniaminkiem nie tracąc seta. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany środkowy Lechii Bartłomiej Janus.

Po asie Sławomira Stolca Lechia Tomaszów Mazowiecki wyszła na prowadzenie 7:5. Głogowianie mieli problem z wyprowadzeniem ataku, po skutecznym bloku gospodarzy o czas poprosił trener Walenciej (9:5). Po przerwie skutecznie zaatakował Bartosz Janeczek. W kolejnych akcjach dystans powiększał się, lechiści punktowali seriami. Gdy goście wpadli w siatkę, było już 15:9, a kolejną przerwę wykorzystał trener Chrobrego. Nie do zatrzymania był Mateusz Piotrowski. Chrobry nie potrafił znaleźć sposobu na rozpędzonych gospodarzy (21:13). Sytuacja do końca seta nie uległa zmianie, punkt na wagę zwycięstwa Lechii padł po ich bloku.W drugim secie gospodarze poszli za ciosem, po kontrataku Piotrowskiego prowadzili 4:1, a o czas poprosił trener Walenciej. Szkoleniowiec Chrobrego szybko zaczął sięgać po zmiany. Głogowianie często nabijali się na blok rywali (7:2). Gra gospodarzy nie była pozbawiona błędów, gdy w ataku pomylił się Sokołowski, dystans stopniał do jednego oczka (13:12). Goście poprawili skuteczność w ataku, nie brakowało ciekawych wymian. Zagranie ze skrzydła Filipa Bieguna i as Macieja Polańskiego sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis, o czas poprosił trener Rebzda (15:15). Po fragmencie wyrównanej walki ponownie do głosu doszli gospodarze, którzy przy zagrywkach Piotrowskiego odskoczyli na 21:18. Nieudane zagranie Janeczka dało serię piłek setowych Lechii (24:21). Jedną z nich wykorzystał Dawid Sokołowski.

Trzeci set również od początku układał się po myśli siatkarzy z Tomaszowa Mazowieckiego, raz za razem punktowali skrzydłowi gospodarzy, a dystans szybko stał się wyraźny (12:6). W kolejnych akcjach wciąż warunki na boisku dyktowali podopieczni trenera Rebzdy, zagranie Bartłomieja Janusa dało im piętnasty punkt (15:9). Przy wyraźnej przewadze w Lechii nastąpiła podwójna zmiana, na boisko weszli Tomczak i Kulik. Chociaż Kajetan Kulik atakował ze zmiennym szczęściem, dystans utrzymywał się (19:14). Pojedyncze zagrania Marcina Ociepskiego na niewiele się zdały. Po ataku Marcela Hendzelewskiego lechiści wchodzili w decydującą fazę seta prowadząc 20:15. Chrobremu nie można było odmówić woli walki, ale wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by Lechia zamknęła mecz w trzech setach. Ostatnie punkty padły po atakach Janusa i Sokołowskiego.

MVP: Bartłomiej Janus

Lechia Tomaszów Mazowiecki – SPS Chrobry Głogów 3:0
(25:15, 25:22, 25:20)

Składy zespołów:
Lechia: Piotrowski (17), Stolc (12), Janus (10), Sokołowski (7), Neroj (6), Baran (1), Dzierżyński (libero) oraz Hendzelewski (1), Kulik (1), Szaniawski, Tomczak
Chrobry: Ociepski (9), Janeczek (6), Węgrzyn (5), Polański (4), Wawrzyńczyk (2), Antosik, Januszewski (libero) oraz Biegun (5), Rykała (4), Błądziński (2), Troczyński, Tubiak

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę