Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów SMS-u

I liga M: Komplet punktów SMS-u

Po raz pierwszy w tym sezonie SMS Spała wygrał mecz. Po porażkach we własnej hali z MKS-em i BBTS-em tym razem podopieczni trenera Bąkiewicza odnieśli zwycięstwo 3:0. Chociaż w starciu z Mickiewiczem nie brakowało fragmentów wyrównanych akcji, decydujące fragmenty za każdym razem należały do gospodarzy.

Na początku pojedynku obu drużynom zdarzało się popełniać błędy, wynik oscylował wokół remisu (6:6). Z czasem skuteczniejsi na siatce zaczęli być gospodarze, po bloku na Szmajduchu przyjmujący został zmieniony przez Bułkowskiego (12:9). Passę przy zagrywkach Jakuba Majchrzaka zakończył dopiero celnym atakiem Jan Siemiątkowski (14:10). Skuteczne zagrania Łukasza Zimonia i wykorzystanie piłki przez Kacpra Popika skłoniły trenera Bąkiewicza do poproszenia o czas (15:13). Po przerwie skutecznie zaatakował Piotr Śliwka. W dalszej fazie seta przewaga gospodarzy utrzymywała się, po błędzie Artura Pasińskiego drugą przerwę w tej odsłonie wykorzystał trener Łysiak (20:16). Również siatkarze ze Spały nie ustrzegli się pomyłek (22:19). Celny atak Tytusa Nowika dał serię piłek setowych SMS-owi. Pierwszą z nich Mickiewicz obronił, ale kropkę nad i szybko postawił Śliwka.

Pierwsze akcje drugiego seta grane były punkt za punkt. Kluczborczanie skuteczne akcje przeplatali z pomyłkami, dlatego nie byli w stanie wyjść na prowadzenie. Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Po dwóch nieudanych akcjach gospodarzy o czas poprosił trener Bąkiewicz (10:12). Po czasie Siemiątkowski zepsuł zagrywkę. W dalszej fazie seta drużyny wymieniały się skutecznymi atakami, większość akcji była krótka (14:14). Dłuższy czas żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźniejszej przewagi. Celnymi zagraniami wymieniali się Nowik i Siemiątkowski (21:20). Gdy długą akcję na swoją korzyść zapisali gospodarze, czas wykorzystał trener Łysiak (23:21). W kolejnej akcji Popik popełnił błąd. Dwa ataki Bartosza Schmidta przedłużyły jeszcze grę, ale decydujący punkt zdobył Kamil Szymendera.

Po ataku Śliwki SMS prowadził 4:1 w trzecim secie. Seria przy zagrywkach Szymendery trwała, czas dla Mickiewicza nie wybił z rytmu gospodarzy. Dopiero atak Siemiątkowskiego pozwolił Mickiewiczowi zrobić przejście (7:2). Na siatce górowali siatkarze SMS-u. Sytuacja zaczęła się zmieniać przy zagrywkach Siemiątkowskiego, po bloku Konrada Muchy dystans stopniał do czterech oczek. Dopiero po czasie dla trenera Bąkiewicza skutecznie zaatakował Nowik (11:6). Obie drużyny grały dość nierówno, jednak na prowadzeniu pozostawali gospodarze, wysoką skuteczność utrzymywał Majchrzak (15:9). W grze Mickiewicza nie brakowało pomyłek, mimo starań Siemiątkowskiego dystans pozostawał wyraźny (19:13). Do końca to SMS kontrolował grę. Kontratak Szymendery dał serię piłek meczowych a drugą z nich wykorzystał Piotr Śliwka.

MVP: Piotr Śliwka

SMS PZPS Spała – KKS Mickiewicz Kluczbork 3:0
(25:21, 25:23, 25:18)

SMS: Majchrzak (8), Szymendera (8), Kubicki, Nowik (13), Śliwka (18), Nowak (3), Hawryluk (libero)
Mickiewicz: Schimdt (9), Szmajduch (3), Siemiątkowski (13), Popik (1), Pasiński (7), Zimoń (4), Jaskuła (libero) oraz Bułkowski (3), Prokopczuk (1) i Mucha (3)