Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bydgoszczanie w trzech setach lepsi od Gwardii

I liga M: Bydgoszczanie w trzech setach lepsi od Gwardii

fot. Piotr Sumara - PLS

Rywalizację o trzecie miejsce I ligi mężczyzn lepiej rozpoczęli siatkarze BKS-u Visły Bydgoszcz, którzy nie pozwolili rozegrać się eWinner Gwardii Wrocław i triumfowali bez straty seta. Mocną bronią gospodarzy była przede wszystkim zagrywka. Kolejne spotkanie obu drużyn odbędzie się 2 maja.

Spotkanie lepiej rozpoczęli wrocławianie, którzy po ataku w aut Jewgienija Karpińskiego wyszli od razu na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Zagrywką sprawił im jednak problemy Patryk Łaba, dzięki czemu gospodarze tracili już tylko jedno oczko. Dwa asy serwisowe z rzędu Jana Galabova sprawiły więc, że to BKS znalazł się na prowadzeniu (10:9). Do tego bydgoszczanie dołożyli jeszcze skuteczny blok i w połowie seta mieli już o dwa punkty więcej od przeciwników. Umocnili się jeszcze na prowadzeniu, gdy goście popełnili błąd ustawienia (19:15). Nie bez znaczenia były także zepsute zagrywki zawodników Gwardii, które przybliżały gospodarzy do wygranej w pierwszej odsłonie. Kolejnego asa dołożył jeszcze Łaba i zaraz bydgoszczanie mogli triumfować po kolejnym błędzie w polu serwisowym przeciwników (19:25).Drugą partię świetnie otworzyli wrocławianie, którzy po ataku Jeffreya Menzela wyszli aż na czteropunktowe prowadzenie (5:1). Umocnili się na nim, gdy bydgoszczanie popełnili błąd podwójnego odbicia. Sytuacja BKS-u poprawiła się więc dopiero, gdy Menzel posłał piłkę w aut (9:6). Przez pewien czas trwała zacięta walka. Gospodarzom udało się jednak zbliżyć dzięki dobrej pracy blokiem (12:14). Po dwóch asach serwisowych z rzędu Jana Galabova wynik wskazał już więc na remis. Goście świetnie spisali się jednak w grze na kontrze i po ataku Menzela znowu byli w komfortowej sytuacji (19:17). Emocji mimo wszystko nie zabrakło, gdy po nieudanym zagraniu po stronie Gwardii wynik ponownie się wyrównał (21:21). Przyjezdni mieli też nie najlepsze przyjęcie, co pozwoliło bydgoszczanom na przejęcie inicjatywy. To zatem BKS Visła Bydgoszcz triumfowała po raz kolejny po błędzie zagrywki przeciwników (22:25).

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli wrocławianie, których przed wyjściem na dwupunktowe prowadzenie (4:2) nie powstrzymał nawet as serwisowy Janusza Gałązki. Umocniła ich na nim jeszcze punktowa zagrywka Jeffreya Menzela. Dobrze spisywał się także w ataku, dzięki czemu Gwardia miała już o pięć punktów więcej (10:5). Sytuacja bydgoszczan poprawiła się więc dopiero w połowie seta, kiedy to świetne zagrywki wykonał Patryk Łaba (13:15). Po chwili asa serwisowego dołożył także Mateusz Kowalski i wynik wskazał na remis. Coraz więcej nieporozumień było natomiast po stronie Gwardii Wrocław, co pozwoliło gospodarzom na wyjście na dwupunktowe prowadzenie (19:17). Z pomocą wrocławianom przyszedł jednak blok i wynik znowu się wyrównał. Nie uniknęli mimo wszystko błędów w końcówce. Zatem po raz w kolejny w grze pod presją lepiej poradzili sobie siatkarze BKS-u, którzy wygrali tę partię 25:22.

MVP: Janusz Gałązka

BKS Visła Bydgoszcz – eWinner Gwardia Wrocław 3:0
(25:19, 25:22, 25:22)

Stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Visły

Składy zespołów:
Visła: Gałązka (7), Galabov (11), Kowalski (6), Karpińskii (13), Masny (1), Łaba (10), Bonisławski (libero) oraz Lipiński (2), Strzeżek (2) i Kaźmierczak
Gwardia: Lubaczewski (9), Siwicki (8), Wierzbicki (15), Biernat, Olczyk (3), Menzel (9), Mihułka (libero) oraz Gibek (1), Frąc, Matula i Nowik

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę