Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięstwo i jedenaste miejsce na koniec fazy zasadniczej Solnej

I liga K: Zwycięstwo i jedenaste miejsce na koniec fazy zasadniczej Solnej

Drużyna Solnej Wieliczka przełamała serię siedmiu porażek z rzędu i w ostatnim meczu sezonu zasadniczego pokonała Karpaty Krosno 3:0. Mecz był zacięty i emocjonujący. Dzięki tej wygranej podopieczne trenera Ryszarda Litwina zakończyły zmagania na 11. miejscu.

Mecz nie miał większego znaczenia dla obu drużyn, ponieważ zapewniły sobie wcześniej utrzymanie. Od samego początku spotkania wynik oscylował wokół remisu. Po tym jak w ataku pomyliła się Monika Głodzińska było 10:7 dla Solnej. Gra falowała, wspomniana Monika Głodzińska swoim sprytnym atakiem doprowadziła do remisu po 14. Zawodniczka ta wniosła wiele ożywienia w poczynania swojej drużyny, dobrze spisała się w polu zagrywki i dzięki niej krośnianki prowadziły 17:14. Sygnał do odrabiania strat dała Weronika Sobiczewska, po jej atakach tablica wyników wskazała kolejny remis po 17. W natarciu był zespół z Podkarpacia, który po autowym ataku Sobiczewskiej miał dwa punkty więcej (20:18). W końcówce szczęście uśmiechnęło się do zespołu z solnego miasta, przyjezdne popełniły błędy w ataku. Punktowy blok Weroniki Sobiczewskiej na Paulinie Niedźwieckiej zakończył tego seta.

W drugim secie tego meczu obraz gry nie uległ zmianie. Obie ekipy nadal prezentowały się z dobrej strony. Do głosu szybciej doszły podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka. Po ataku z piłki przechodzącej w wykonaniu Izabeli Filipek prowadziły one 10:7. Przez dłuższy czas zespół z Krosna dominował w grze na siatce, kończył swoje ataki. Dzięki Weronice Sobiczewskiej wieliczanki doprowadziły do remisu 14:14. Tym razem to one skutecznie zagrały w bloku, mogła podobać się w tym elemencie gra Julii Wieczorek, po jej skutecznym bloku gospodynie prowadziły 19:17. Kolejny punkt z piłki przechodzącej zdobyła Angelika Gajer i przewaga Solnej wzrosła do trzech punktów (20:17). Krośnianki nie zdołały odpowiedzieć swoim rywalkom, przewaga miejscowej ekipy utrzymała się do końca seta. Zmagania w nim zakończyła Sobiczewska.

Set trzeci był ostatnim w tym spotkaniu. Na boisku trwała wzajemna wymiana ciosów, krośnianki bardzo dobrze grały w obronie, podbijały ataki wieliczanek. Przez dłuższy czas żadnej z ekip nie udało się zbudować wyraźnej przewagi. Gospodynie po błędzie Pauliny Niedźwieckiej prowadziły 14:12, po czym stanęły w miejscu. Przy serii Izabeli Filipek zespół z Krosna odrobił straty i miał trzy punkty więcej niż Solna (18:15). Podopieczne trenera Ryszarda Litwina nie poddawały się, szybko odrobiły straty, krośnianki zanotowały przestój. W polu zagrywki dobrze spisała się Klaudia Seweryn, po jej asie serwisowym był remis po 20. O tym komu przypadnie zwycięstwo w tym secie musiała decydować gra na przewagi, wojnę nerwów lepiej wytrzymały gospodynie. Punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki przez Angelikę Gajer sprawił, że Solna wygrała ten mecz i zajęła 11. miejsce na koniec rozgrywek.

MVP: Natalia Ciesielska

7R Solna Wieliczka- Karpaty Krosno Glass – Karpacka Uczelnia w Krośnie 3:0
(25:23, 25:21, 27:25)

Solna: Gajer (3), Ciesielska (14), Kuriata (6), Sobiczewska (15), Wieczorek (8), Maksajda (7), Rafałko (libero) oraz Seweryn (2), Pustelnik i Tyrańska (libero)
Karpaty: Bogdanowicz (1), Filipek (5), Kobus (7), Wisz, Sławińska (9), Niedźwiecka (16), Machowska (libero) oraz Głodzińska (12) i Wełna