Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wzmocniona LTS Legionovia pokonała gładko Częstochowiankę

I liga K: Wzmocniona LTS Legionovia pokonała gładko Częstochowiankę

fot. Ryszard Glapiak - LTS Legionovia

W meczu ostatniej drużyny tabeli I ligi kobiet z przedostatnią nie było emocji. Wszystko dzięki temu, że LTS Legionovia została wzmocniona zawodniczkami z wycofanego przed kilku dniami zespołu z ekstraklasy. Gospodynie w trzech szybkich setach pokonały Częstochowiankę i w tabeli mają do rywalek już tylko punkt straty.

Mecz na dole tabeli I ligi kobiet rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem. Sędziowie czekali na przybycie osób odpowiedzialnych za opiekę medyczną i dopiero wtedy mogli rozpocząć spotkanie. Gospodynie wzmocnione zawodniczkami wycofanej niedawno drużyny ekstraklasy rozpoczęły ten mecz z wysokiego „c” i już po kilku minutach prowadziły 8:1. Nieliczne dobre akcje częstochowianek nie mogły zmienić przebiegu tego seta. Podopieczne trenera Grzegorza Kowalczyka, który jeszcze niedawno prowadził zespół Legionovii w TAURON Lidze, były skuteczniejsze na siatce i przede wszystkim popełniały mniej błędów. Przy stanie 15:4 dla rywalek grę przerwała trenerka gości, Aneta Krzyczmonik. Niewiele to pomogło, legionowianki utrzymywały wysoką przewagę (16:6, 21:10). Ostatecznie wygrały tego seta do 12 po ataku z środka Wiktorii Góreckiej.Drugą partię również lepiej rozpoczęły gospodynie, tym razem jednak ich przewaga nie była tak wyraźna. Od stanu 8:5 przyjezdne jednak kompletnie stały i LTS Legionovia zdobyła siedem punktów z rzędu. Dziesięciopunktowa przewaga rozstrzygała już losy tej partii, mimo to częstochowianki walczyły na tyle, na ile umiały. Seta zakończył punktowy atak Marty Dudy – gospodynie wygrały jeszcze wyżej, niż w pierwszej partii (25:11) i pewnie zmierzały do zwycięstwa w całym meczu.

W trzecim secie częstochowianki próbowały nawiązać walkę i dość długo nie pozwoliły rywalkom odskoczyć na więcej niż dwa punkty (7:9). Potem jednak znów przytrafił im się przestój i legionowianki wygrywając pięć kolejnych wymian odskoczyły na bezpieczną przewagę. Przy stanie 19:13 dla gospodyń losy meczu były przesądzone. Po ataku Julii Bartczak LTS Legionovia miała piłkę meczową przy stanie 24:18, przyjezdne wygrały jeszcze kolejną wymianę, po chwili jednak skapitulowały po kolejnym ataku Bartczak. Legionovia zapisała na swoim koncie drugą wygraną w tym sezonie i chociaż nadal zajmuje ostatnie miejsce, to do Częstochowianki ma już tylko punkt straty.

LTS Legionovia Legionowo – Częstochowianka Częstochowa 3:0
(25:12, 25:11, 25:19)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę