Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wysokie zwycięstwo SMS-u z Częstochowianką

I liga K: Wysokie zwycięstwo SMS-u z Częstochowianką

W zaległym meczu 18. kolejki spotkań uczennice ze Szczyrku w trzech krótkich setach wygrały z przedostatnią Częstochowianką. Przyjezdne jedynie w drugim secie przekroczyły barierę 20 punktów. W pierwszym i trzecim nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Po tym meczu SMS umocnił się na szóstym miejscu w tabeli, zespół spod Jasnej Góry zajmuje trzynastą pozycję.

Od samego początku spotkania dominowały uczennice, po ataku Amelii Dombrowskiej prowadziły 4:1. Zespół z Częstochowy doprowadził do remisu po 6, gospodynie miały problemy z przyjęciem. Wyrównana gra toczyła się do stanu 10:9. Wówczas swoją przewagę na boisku zaznaczyły zawodniczki uczące się w Szczyrku, odrzuciły one od siatki swoje rywalki, dobrze zagrały w polu zagrywki i na efekty ich dobrej postawy nie trzeba było zbyt długo czekać. Przy serii zagrywek Igi Marszałkowicz, przyjezdne w jednym ustawieniu straciły siedem punktów z rzędu, przegrywały 14:23. Wspomniana Marszałkowicz zakończyła tę jednostronną partię.

Częstochowianka dotrzymała kroku swoim rywalkom do stanu po 5. Następnie na boisku zarysowała się przewaga miejscowej ekipy, która dominowała w grze na siatce oraz w polu zagrywki. Podopieczne trenerki Joanny Staniuchy-Szczurek zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (12:7). Przyjezdne nie potrafiły zniwelować strat, przegrywały 10:15. Wówczas  poziom meczu wyraźnie obniżył się, obie drużyny naprzemiennie popełniły wiele błędów, było 20:17 dla gospodyń. Atak oraz as serwisowy Zofii Brzozy zakończył tę część meczu.

O ostatnim secie przyjezdne będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Seriami traciły punkty, miały duże problemy z przyjęciem, przegrywały 2:11. W drużynie gospodyń mogła podobać się gra Zofii Brzozy, uczennice kontrataki zamieniały w punkty, ich przewaga nie podlegała żadnej dyskusji. Przy stanie 16:7 w polu zagrywki zameldowała się Nadia Siuda, częstochowianki całkowicie stanęły, w jednym ustawieniu straciły dziewięć punktów z rzędu, przegrywały 7:23. Młoda drużyna ze Szczyrku pewnie i wysoko wygrała tego seta w stosunku 25:9 oraz cały mecz 3:0, który trwał zaledwie godzinę i trzy minuty.

SMS PZPS I Szczyrk – Częstochowianka Częstochowa 3:0
(25:16, 25:21, 25:9)

SMS: Marszałkowicz, Dombrowska, Chmielewska, Jaroń, Brzoza, Siuda, Drosdowska (libero) oraz Mulka, Robińska, Dorywalska
Częstochowianka: Komorek, Grabińska, Worwąg, Witkowska, Chmielewska, Wrzesz-Drabik, Luftner (libero) oraz Formela, Strużyk, Tarnawska, Nowak (libero)