Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wysoka porażka Częstochowianki z Energetykiem

I liga K: Wysoka porażka Częstochowianki z Energetykiem

Kolejną, wysoką porażkę poniosła Częstochowianka. Tym razem musiała uznać wyższość Enei Energetyka Poznań. Mecz był jednostronnym popisem zespołu gości, rozstrzygnął się w godzinę i siedem minut. Dzięki temu zwycięstwu poznanianki znalazły się na drugim miejscu. Zespół spod jasnej Góry jest przedostatni.

Na początku zmagań Częstochowianka dotrzymała kroku swoim rywalkom, mieliśmy remis 3:3. Z biegiem czasu zarysowała się przewaga zespołu z Poznania, podopieczne trenera Marcina Patyka zbudowały sobie czteropunktową przewagę (11:7). Młode zawodniczki gospodyń seriami traciły punkty, przegrywały 8:14. Wówczas o przerwę na żądanie poprosiła trenerka Anita Krzyczmonik.

Częstochowianki były tłem dla swoich rywalek, kilka chwil później przegrywały 10:17. Ekipa spod Jasnej Góry nie miała siatkarskich argumentów, popełniła wiele błędów i wysoko przegrała tę część meczu w stosunku 14:25.

W drugiej odsłonie na początku gra falowała, miejscowe siatkarki prowadziły 4:2, po czym do głosu doszły ich rywalki, odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 5:4. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszej partii spotkania, przyjezdne dominowały w każdym elemencie, odskoczyły swoim rywalkom na sześć punktów (12:6). Przewaga zespołu gości nie podlegała żadnej dyskusji. Trener przyjezdnych desygnował do gry zawodniczki z podstawowego składu, które wcześniej były kontuzjowane i nie grały w poprzednich meczach. Rozkojarzone poznanianki przy prowadzeniu 20:12  straciły cztery punkty z rzędu, ich przewaga zmalała do czterech „oczek” (20:16). Końcówka seta należała do zespołu z Wielkopolski, który wygrał do 17.

W ostatnim secie spotkania emocji nie było. W miarę wyrównana gra toczyła się do stanu 7:5 dla Enei Energetyka. Gospodynie stanęły w miejscu, w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu i przegrywały 5:13. Set miał jednostronny przebieg, Kolejna seria zdobytych punktów przez zespół gości dała mu wysoką przewagę (18:7). Miejscowe zawodniczki nie miały argumentów, myliły się, miały duże problemy z przyjęciem. Ostatecznie po raz trzeci musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek. Przegrały piętnasty mecz z rzędu w stosunku 0:3.

Częstochowianka Częstochowa – Enea Energetyk Poznań 0:3
(14:25, 17:25, 13:25)

Częstochowianka: Tarnawska, Grabińska, Worwąg, Chmielewska, Witkowska, Wrzesz-Drabik, Luftner (libero) oraz  Formela, Stanowska, Kowalik (libero)
Energetyk: Sobalska, Molenda, Pamuła, Niwald, Bielarz, Dopierała, Stryjak (libero) oraz Szczepuła, Stachowicz, Miechowicz, Regulska