Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wyjazdowa wygrana SAN-Pajdy

I liga K: Wyjazdowa wygrana SAN-Pajdy

Zespół SAN-Pajdy Jarosław w meczu 25. kolejki I ligi kobiet pokonał na wyjeździe Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno. Gospodynie postawiły się przyjezdnym jedynie w pierwszej odsłonie, jednak w trzech kolejnych partiach dominowały jarosławianki. Ich przewaga była najbardziej widoczna w drugim secie, którego wygrały do 10.

Pierwszego seta bardzo dobrze rozpoczęły siatkarki z Krosna, które po asie serwisowym Natalii Sławińskiej wyszły na prowadzenie 5:3. Po udanym ataku ze skrzydła przewaga gospodyń wzrosła do trzech punktów (7:4), a kolejny punkt dla Karpat sprowokował trener SAN-Pajdy do wzięcia czasu.

Dzięki udanemu blokowi gospodyń było już 12:7. Przyjezdne walczyły o odrobienie strat, jednak popełniały również błędy, dzięki czemu Karpaty wciąż trzymały dystans, a ostatecznie wygrały do 21.

Przyjezdne, podrażnione porażką w pierwszej odsłonie, ostro ruszyły do walki w drugim secie. Od pierwszych piłek narzuciły swój rytm gry, dzięki czemu szybko zbudowały wysoką przewagę i ani na chwilę nie zamierzały jej zmniejszać. W efekcie triumfowały 25:10 i doprowadziły do remisu w całym meczu.

Trzecią partię SAN-Pajda rozpoczęła od prowadzenia 2:0. Po ataku z trudnej piłki ze skrzydła jarosławianki miały przewagę 9:6, a atak w siatkę gospodyń zwiększył prowadzenie do stanu 11:6. Przyjezdne grały pewnie i trzymały dystans punktowy. Nie pomógł nawet czas wzięty przez szkoleniowca krośnianek. W końcówce, po ataku Moniki Głodzińskiej, Karpaty zmniejszyły starty do czterech punktów (16:20), jednak rywalki nie pozwoliły nerwowe momenty i wygrały do 21.

Czwartego seta dobrze rozpoczęły krośnianki, które prowadziły 5:2. Ich radość nie trwała jednak długo, ponieważ po mocnej zagrywce rywalek było już 7:7. Od tego momentu gra zaczęła toczyć się po dyktando przyjezdnych, które czujnie grały w obronie i na siatce, nie bojąc się atakować z trudnych piłek. Gospodynie walczyły z całych sił, ale odrabiane straty po chwili znów rosły. W drugiej połowie seta jarosławianki zbudowały sobie stabilną przewagę i ostatecznie triumfowały 25:18.

Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno – SAN-Pajda Jarosław 1:3
(25:21, 10:25, 21:25, 18:25)

Karpaty: Filipek (4), Kobus (9), Wełna (1), Wisz (8), Sławińska (3), Niedźwiecka (6), Machowska (libero) oraz Bogdanowicz, Głodzińska (7) i Budnik (3)
SAN-Pajda: Stepko (6), Chmielewska (4), Nowak (15), Saj (20), Dąbrowska (12), Dudek (21), Dutkiewicz (libero) oraz Krysztofiak (2), Papszun i Murdza (libero)