Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W Stężycy bez niespodzianki, Energetyk z kompletem punktów

I liga K: W Stężycy bez niespodzianki, Energetyk z kompletem punktów

Nie było niespodzianki w meczu pomiędzy Wieżycą Stężyca a Eneą Energetyk Poznań. Zespół z Poznania wygrał jedenasty mecz w sezonie, zajmuje drugie miejsce w tabeli. Wieżyca zajmuje dwunastą lokatę, ma dwa punkty więcej niż Częstochowianka.

Do stanu 5:5 obie drużyny grały punkt za punkt. Następnie w polu zagrywki zameldowała sie Natalia Bandurska, przy jej serii oraz atakach Anny Fiedorowicz gospodynie odskoczyły poznaniankom na cztery punkty, prowadziły 9:5. Interweniował trener Marcin Patyk, więcej do powiedzenia miały siatkarki ze Stężycy, ręki w ataku nie zwalniała Fiedorowicz, prowadziły 11:6. Z biegiem czasu do głosu doszła faworyzowana drużyna z Poznania. Po dwóch asach serwisowych w wykonaniu Katarzyny Urbanowicz przyjezdne przegrywały 11:12. Do stanu po 16 trwała wyrównana gra, po czym podopieczne Miłosza Majki w jednym ustawieniu straciły pięć punktów z rzędu i przegrywały 16:20. Serią trudnych zagrywek popisała się Klaudia Laskowska, z kolei przy serii zagrywek Aleksandry Stachowicz doszło do zakończenia rywalizacji w tym secie. Gospodynie miały duże problemy z przyjęciem, przegrały tę część zmagań 17:25.

W drugiej partii spotkania zarysowała się przewaga zespołu gości. Poznanianki punktowały bezpośrednio z zagrywki, lepiej zagrały na siatce. Przy serii zagrywek Klaudii Laskowskiej było 12:6 dla zespołu z Wielkopolski. Ekipa z Kaszub miała problemy z przyjęciem, nadziewała się na szczelny blok swoich rywalek. Kilka punktów z rzędu zdobyła Anna Fiedorowicz, w pojedynkę nie była w stanie zbyt wiele zdziałać, Wieżyca przegrywała 11:14. Przyjezdne przyspieszyły swoją grę, odrzuciły od siatki młode siatkarki ze Steżycy, seriami zdobywały punkty bezpośrednio z zagrywki. Przy serii Katarzyny Urbanowicz było 17:11, po dwóch asach serwisowych Oriany Miechowicz i błędzie gospodyń 21:12. Punktem bezpośrednio z zagrywki tego jednostronnego seta zamknęła Agata Plaga.

W ostatnim secie tego meczu obraz gry nie uległ zmianie, nadal dominowały podopieczne trenera Marcina Patyka. Po asie serwisowym Klaudii Laskowskiej poznanianki prowadziły 6:3, a kilka chwil później 10:6. Tempo meczu wyraźnie spadło, zadowolone kilkupunktową przewagą przyjezdne oddały inicjatywę stężyczankom. Te wykorzystały słabszy okres gry Energetyka, z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Anna Fiedorowicz. Po jej skutecznym bloku Wieżyca przegrywała 12:14, do remisu po 17 doszło po tym jak Fiedorowicz popisała się dwoma asami serwisowymi. Do stanu 21:21 obie ekipy grały punkt za punkt, po czym poznanianki lepiej zagrały na siatce i prowadziły 23:21. O tym komu przypadnie zwycięstwo w tym secie musiała decydować gra na przewagi. Większe doświadczenie i ogranie na ligowych boiskach w poznańskiej drużynie dało o sobie znać.  Kiwka Oriany Miechowicz oraz atak Agaty Plagi zakończyły ten set oraz mecz.

GKS Wieżyca 2011 Stężyca – Enea Energetyk Poznań 0:3
(17:25, 13:25, 25:27)

Wieżyca: Bandurska, Milkowska,Spławska, Dumańska, Fiedorowicz, Hewlet, Ropela-Puzdrawska (libero) oraz Piankowska, Malinowska i Kwiecińska (libero)
Energetyk: Miechowicz, Pamuła, Plaga, Urbanowicz, Laskowska, Stachowicz, Rafałko (libero) oraz Sobalska i Niwald