Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W meczu beniaminków dużo lepszy zespół AZS AWF Warszawa

I liga K: W meczu beniaminków dużo lepszy zespół AZS AWF Warszawa

W niedzielę rozegrane zostało spotkanie 1. kolejki I ligi kobiet, w którym wracający na ten szczebel rozgrywek AZS AWF Warszawa podejmował innego beniaminka – Libero Aleksandrów Łódzki. Stołeczna drużyna wygrała to spotkania 3:0, jedynie w drugiej partii aleksandrowianki miały coś do powiedzenia, jednak kompletnie przespały końcówkę seta. To bardzo ważne trzy punkty zdobyte przez podopieczne trenera Najmowicza na inaugurację rozgrywek.

Mecz dwóch beniaminków I ligi kobiet rozpoczął się od festiwalu błędów aleksandrowianek. Stołeczny zespół szybko wyszedł na prowadzenie 8:2 i momentami wydawało się, że akademiczki powinny przebijać tylko piłkę na drugą stronę, tam już rywalki same się pomylą. Przewaga warszawskiego AZS-u AWF rosła (15:6) mimo zaledwie 18% skuteczności w ataku. Wszystko dzięki błędom przyjezdnych, które w tym secie popełniły ich… aż 15. Warszawianki wygrały tego seta wysoko 25:15.

W drugiej partii AZS AWF również rozpoczął bardzo dobrze i szybko zbudował sobie przewagę (8:3). Nieźle w ataku radziła sobie Barbara Latos, mająca wsparcie na lewym skrzydle w postaci Aleksandry Jedut i Joanny Waszyńskiej. Warszawianki prowadził już 16:10, jednak wtedy do walki zerwał się zespół z Aleksandrowa Łódzkiego. Swoje ataki zaczęła kończyć Izabela Wasiak, a w szeregi gospodyń wkradła się nerwowość i proste błędy. W pewnym momencie przyjezdne wyszły nawet na prowadzenie 21:20 i… stanęły. AZS AWF wygrał tego seta do 22 i prowadził w całym meczu już 2:0.

Podopieczne trenera Macieja Tietiańca widząc, jak niewiele im brakowała w poprzedniej partii do rywalek zaczęły bardzo dobrze i to one prowadziły 8:6. Im dalej jednak, tym rosła przewaga warszawianek na boisku. Zespół prowadzony przez trenera Piotra Najmowicza coraz lepiej grał blokiem, dogonił rywalki i wyszedł na prowadzenie 16:14. W tym momencie gra przyjezdnych całkowicie się załamała. AZS AWF zdobywał punkty seriami i zwyciężył w tym secie bardzo pewnie do 17, zgarniając na inaugurację rozgrywek trzy punkty.

AZS AWF Warszawa – Libero VIP Aleksandrów Łódzki 3:0
(25:15, 25:22, 25:17)

AZS AWF: Latos (11), Słowik (4), Cybulska (8), Jedut (13), Waszyńska (10), Stafecka (1), Rymko (libero) oraz Krzysztoń, Ryglewicz (3) i Stroińska
Libero: Kołodziejczak (3), Laszczyk (6), Wojtkiewicz, Woźniczka (5), Gajewska (2), Wasiak (11), Ruśkiewicz (libero) oraz Daleszczyk, Smeja i Gliwa (1)