Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Udane zakończenie sezonu w wykonaniu tarnowianek

I liga K: Udane zakończenie sezonu w wykonaniu tarnowianek

Drużyna PWSZ Tarnów wygrała w swoim ostatnim meczu sezonu zasadniczego w Gliwicach z tamtejszym AZS-em 3:0. Tym samym zespół z Małopolski wziął pełny rewanż za porażkę z pierwszej rundy i zajął siódme miejsce na koniec sezonu. Gliwiczanki nie poprawiły swojej lokaty, zakończyły rozgrywki na 10. miejscu.

Mecz w Gliwicach był pożegnalnym dla obu drużyn w sezonie 2020/2021. Na początku prowadziły tarnowianki, po serii zagrywek Klaudii Kaczorowskiej było 6:2. W zespole z Gliwic szwankowało przyjęcie, mnożyły się błędy własne, gospodynie grały czytelnie. Po tym jak błąd w ataku popełniła Manuela Jakóbiak o czas poprosił trener Wojciech Czapla, jego podopieczne przegrywały 8:14. Bardzo dobrze w ataku spisała się Agnieszka Cur, po jej uderzeniu było 19:12. Gliwiczanki były tłem dla dobrze dysponowanych tarnowianek, dopiero w końcówce zerwały się do ataków, pogoń okazała się być mocno spóźniona. Seta skutecznym zbiciem zakończyła niezawodna Agnieszka Cur.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie, stroną dyktującą warunki gry były przyjezdne z Tarnowa. W dalszym ciągu u gliwiczanek przyjęcie było na słabym poziomie, seriami traciły punkty. Dotrzymały one kroku swoim rywalkom do stanu 5:7. Po tym jak Agata Wilczek nie trafiła w boisko tablica wyników wskazała prowadzenie PWSZ 13:9. Ciężar gry na siebie wzięła Agnieszka Cur punktowała w ataku oraz bezpośrednio z zagrywki (19:13). Gospodynie całkowicie stanęły w miejscu i seriami traciły punkty. Ostatnie dwa punkty przyjezdne zdobyły z piłek przechodzących, trudnymi zagrywkami popisała się Simona Dreczka.

W ostatniej odsłonie meczu żadnej z drużyn nie udało się zbudować wyraźnej przewagi. Wynik oscylował wokół remisu (3:3, 6:6, 9:9). Przełom nastąpił po tym jak punkt w kontrataku zdobyła Klaudia Kaczorowska, przyjezdne prowadziły 12:10. Tarnowianki poszły za ciosem, odrzuciły swoje rywalki od siatki, punktowały w bloku. Po tym jak punkt w kontrataku zdobyła Agnieszka Cur grę przerwał trener AZS-u Wojciech Czapla, było 16:12 dla zespołu z Tarnowa. Po tej przerwie jego podopieczne zbliżyły się na jeden punkt, tym razem to zespół gości popełnił błędy własne i miał zaledwie jeden punkt przewagi (17:16). Do remisu po 18 asem serwisowym doprowadziła Aleksandra Cygan. Gliwiczanek na więcej nie było stać, w polu zagrywki po raz kolejny dobrze zaprezentowała się Simona Dreczka, punktowała bezpośrednio w tym elemencie, było wówczas 21:18 dla PWSZ. Grające czujnie na siatce tarnowianki utrzymały wypracowaną przewagę, ostatni punkt w meczu oraz sezonie 2020/2021 zdobyła Agnieszka Cur.

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3
(21:25, 15:25, 22:25)

AZS: Napalkova (4), Jakóbiak (1), Skowron (9), Nudha (5), Cygan (7), Skiba (8), Szmigielska (libero) oraz Wilczek (4) i Wałek
PWSZ: Dreczka (6), Cur (20), Szczygieł (3), Stroińska (7), Kaczorowska (11), Pellegrino (6), Krześlak (libero) oraz Bimkiewicz (1) i Dyrek