Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Udane otwarcie SAN-Pajdy, Wieżyca z drugą porażką

I liga K: Udane otwarcie SAN-Pajdy, Wieżyca z drugą porażką

Drużyna San-Pajdy udanie rozpoczęła zmagania w I lidze kobiet, pokonała ona Wieżycę 3:0. Przyjezdne w drugim secie postawiły opór gospodyniom, w pierwszym i trzecim nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Młode zawodniczki ze Stężycy przegrały drugi mecz w lidze.

W początkowym okresie gry w poczynaniach obu drużyn widać było dużą nerwowość, obie ekipy popełniły błędy własne. Ciężar gry na siebie wzięła Katarzyna Saj, dzięki niej jarosławianki prowadziły 7:5. Stężyczanki popełniły błędy w ataku, miały problemy z umieszczeniem piłki w boisku, przegrywały 9:13. Młoda drużyna z Kaszub nie dawała za wygraną, odrzuciła miejscowe zawodniczki od siatki, punktowała w polu zagrywki i dzięki Natalii Bandurskiej oraz Mai Malinowskiej doprowadziły do remisu po 18. Końcówka seta należała do podopiecznych trenera Piotra Pajdy. Punktowy atak Saj zakończył tę część meczu.

W drugim secie obie drużyny przez dłuższy czas grały punkt za punkt, żadnej z nich nie udało się zbudować wyraźnej przewagi (5:5, 8:8). Po atakach Katarzyny Saj „biszkopty” prowadziły 12:8 i poszły za ciosem. Zawodniczka ta nie zwalniała ręki w polu zagrywki miejscowa ekipa prowadziła 17:13. Jarosławianki zbyt szybko uwierzyły, że set jest wygrany. Straciły kilka punktów z rzędu, interweniował miejscowy trener, przewaga jego podopiecznych zmalała do trzech punktów (21:18). Podobnie jak to miało miejsce w poprzedniej odsłonie górę wzięło większe doświadczenie jarosławianek, które po ataku Saj ponownie wygrały tę część meczu.

Wieżyca wysoko zawiesiła poprzeczkę ekipie z Podkarpacia. Na początku tego seta prowadziły miejscowe siatkarki, lepiej zagrały na siatce, oraz w obronie (9:6).  Podopieczne Dawida Michora odrobiły straty i zbudowały sobie dwupunktową przewagę, mogła podobać się gra Natalii Bandurskiej. Tym razem to one miały więcej do powiedzenia na boisku. Liderką gospodyń była Katarzyna Saj, napędziła grę swojej drużyny i na tablicy wyników ponownie był remis po 13. Ręki w polu zagrywki nie zwalniała Martyna Zięba, dzięki niej SAN-Pajda prowadził 15:13, a po ataku Saj 17:13. Przyjezdne nie zdołały odpowiedzieć, w końcówce jeszcze raz dała o sobie znać Szmajduch. Siatkarka ta asem serwisowym zakończyła mecz.

SAN-Pajda Jarosław – Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 3:0
(25:19, 25:22, 25:20)

SAN-Pajda: Krysztofiak, Zięba, Saj, Dagmara Dąbrowska, Szmajduch, Papszun, Machowska (libero) oraz Andrzejewska
Wieżyca: Bandurska, Milkowska, Dumańska, Podlaska, Latos, Spławska, Ropela-Puzdrowska (libero) oraz Malinowska, Piankowska i  Fiedorowicz