Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty BAS-u w Stężycy

I liga K: Trzy punkty BAS-u w Stężycy

W meczu 5. kolejki 1. ligi kobiet KS BAS Kombinat Budowlany Białystok pokonał w Stężycy miejscowy GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska. Zespół prowadzony przez Sebastiana Grzegorka zagrał pewnie i w każdym z setów kontrolował przebieg gry, a efektem była wygrana 3:0. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Agnieszka Cur-Słomka.

Białostoczanki rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 3:1, jednak gospodynie szybko wyrównały wynik na 3:3. Zawodniczki KS BAS od początku grały pewnie i znów szybko zdobyły przewagę, która w połowie seta wynosiła już pięć punktów (14:9). O czas poprosił szkoleniowiec GKS-u Wieżyca.

Atak Barbary Sokolińskiej dał białostoczankom wysokie prowadzenie 20:12. W końcówce miejscowe odrobiły jeszcze kilka punktów, ale nie były już w stanie odwrócić losów seta i ostatecznie KS BAS wygrał 25:17.

Chociaż druga partia rozpoczęła się od prowadzenia przyjezdnych, to podrażnione stężyczanki szybko odrobiły straty, a następnie wyszły na prowadzenie 9:7, a następnie 12:9. Kolejny punkt gospodyniom dał błąd odbicia po stronie BAS-u. Zespół prowadzony przez Sebastiana Grzegorka skutecznie gonił swoje rywalki i w końcu doprowadził do wyrównania po 19. W końcówce białostoczanki kontrolowały grę. Błąd po stronie gospodyń dał im prowadzenie 23:20. Do końca seta GKS Wieżyca nie zdobył już punktu, czego efektem było zwycięstwo 25:20.

Początek trzeciego seta również należał do białostoczanek, które wyszły na prowadzenie 3:1. Gospodynie nie odpuszczały, doprowadzając tym samym do remisu po 6. Dość długo oglądaliśmy wyrównaną walkę po obu stronach siatki. Jednak od stanu 17:16 dla ekipy z Podlasia coś się w zespole gospodyń zacięło. Wykorzystały to przyjezdne. Od stanu 21:17 dla KS BAS punkty wędrowały już tylko na konto gości. Piłkę meczową dał białostoczankom atak Pauliny Niedźwiedzkiej, a w kolejnej akcji mecz zamknął szczelny blok przyjezdnych.

MVP: Agnieszka Cur-Słomka

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 0:3
(17:25, 20:25, 17:25)

Wieżyca: Bujnarowska, Bandurska, Milkowska, Spławska, Podlaska, Latos, Ropela-Puzdrowska (libero) oraz Dumańska, Piankowska i Hewelt
BAS: Woźniak, Szczygieł-Głód, Beriashvili, Cur-Słomka, Gronostajska-Ogrodnik, Niedźwiedzka, Michalewicz (libero) oraz Szmigielska (libero), Manchak, Osadchuk i Sokolińska