Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tarnowianki w końcu wygrały, jeden punkt SAN-Pajdy

I liga K: Tarnowianki w końcu wygrały, jeden punkt SAN-Pajdy

fot. Tomasz Schenk - Jedynka Tarnów

Serię porażek przerwała drużyna Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów, pokonała ona wyżej notowany zespół SAN-Pajda Jarosław 3:2. Mecz był bardzo nierówny, obie drużyny grały falami. Tarnowianki odniosły trzecie zwycięstwo w rozgrywkach, zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Zespół z Jarosławia jest siódmy.

Na początku meczu prowadziły przyjezdne 4:2. Następnie do głosu doszły tarnowianki, przy serii Karoliny Szczygieł odrobiły straty i zbudowały sobie dwupunktową przewagę (6:4). Przyjezdne całkowicie stanęły w miejscu i nie miały pomysłu na rozpędzone gospodynie, jarosławianki w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu. Podopieczne trenera Piotra Pajdy miały bardzo duże problemy z przyjęciem, w polu zagrywki dobrze spisała się Magdalena Szabo. Po tym jak została zablokowana Wiktoria Nowak tablica wyników wskazała prowadzenie gospodyń 19:7. Do końca seta trwała dominacja i przewaga podopiecznych trenera Wojciecha Serafina. Ostatni punkt w tym jednostronnym secie zdobyła Ewa Bimkiewicz.W drugim secie spotkania role na boisku odwróciły się. Przyjezdne wyciągnęły wnioski z przegranego seta, poprawiły swoje przyjęcie i wzmocniły zagrywkę. Tym razem to zespół z Podkarpacia prowadził 6:1. Tarnowianki przy serii Weroniki Krysztofiak straciły osiem punktów z rzędu i przegrywały 4:16. Motorem napędowym SAN-Pajdy była Katarzyna Saj, punktowała Aleksandra Dudek. Zespołowi gości przytrafił się w końcówce przestój, nie miał on większego wpływu na ich końcowe zwycięstwo w tym secie.

W trzeciej odsłonie spotkania tarnowianki prowadziły 6:1, drużyna z Jarosławia popełniła wiele prostych błędów, miała problemy z przyjęciem. Ton wydarzeniom na boisku nadawał zespół z Tarnowa, przy serii Vivian Pellegrino było 11:4 dla miejscowej ekipy. Przyjezdne w niczym nie przypominały walecznej drużyny z drugiego seta meczu. Z biegiem czasu jarosławianki poprawiły swoje przyjęcie, ciężar gry na siebie wzięła Aleksandra Dudek, jej koleżanki punktowały w bloku i traciły do gospodyń zaledwie dwa punkty, przegrywały wówczas 15:17. Riposta tarnowianek była natychmiastowa, na środku siatki punktowała Vivian Pellegrino, po jej skutecznych akcjach było 22:17 dla miejscowej ekipy. Rywalizację w tym secie atakiem ze skrzydła zakończyła Magdalena Szabo.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji w tym spotkaniu zespół z Jarosławia musiał wygrać seta numer cztery. Na początku obie drużyny grały punkt za punkt (2:2, 4:4) i żadnej z nich nie udało się zbudować przewagi. Przełom nastąpił po tym jak została zablokowana Ewa Bimkiewicz, punkt bezpośrednio z zagrywki dołożyła Karina Chmielewska i zespół z Jarosławia prowadził 10:6. podopieczne Piotra Pajdy odrzuciły swoje rywalki od siatki, punktowały w kontratakach, po raz kolejny dała o sobie znać Katarzyna Saj (15:9). Pojedynczymi atakami próbowała poderwać tarnowianki do skutecznej gry Vivian Pellegrino, nie przyniosło to spodziewanego rezultatu. Drużyna z Podkarpacia czujnie zagrała na siatce, nie popełniła błędów, czego nie można powiedzieć o tarnowiankach. Przez dłuższy czas utrzymała się kilkupunktowa przewaga zespołu gości, który wygrał tego seta po ataku ze skrzydła Weroniki Krysztofiak.

W nim żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Do stanu 4:4 wynik oscylował wokół remisu. Następnie punkt w ataku zdobyła Vivian Pellegrino, błąd popełnił zespół gości i miejscowa ekipa prowadziła 6:4. Dwupunktowa przewaga ekipy z Małopolski utrzymała się na zmianie stron boisk. Seria zagrywek Ewy Bimkiewicz i jej skuteczne zbicia sprawiły, że gospodynie prowadziły 10:6. Odpowiedź jarosławianek była natychmiastowa ciężar gry na siebie wzięła Aleksandra Dudek, dzięki niej SAN-Pajda zbliżył się na jeden punkt do swoich rywalek i przegrywał 9:10. Podopieczne trenera Wojciecha Serafina czujnie zagrały w obronie, punktowała niezawodna Ewa Bimkiewicz, która atakiem zakończyła zmagania i przerwała serię porażek tarnowianek.

MVP: Vivian Pellegrino

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – SAN-Pajda Jarosław 3:2
(25:15, 17:25, 25:21, 20:25, 15:12)

Składy zespołów:
PWSZ: Szabo (16), Dreczka (6), Szczygieł (1), Bimkiewicz (19), Stroińska (13),  Pellegrino (16), Krześlak (libero) oraz Cur (1), M. Dąbrowska i Kaczorowska
SAN-Pajda: Stepko (5), Chmielewska (4), Nowak (9), Dudek (19), Saj (20), D. Dąbrowska (5),  Murdza (libero) oraz Bagniak (1), Krysztofiak (7), Papszun i Dutkiewicz (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved