Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Solna wygrała z Częstochowianką i zagra w play-off

I liga K: Solna wygrała z Częstochowianką i zagra w play-off

fot. Michał Szymański

Solna Wieliczka po dwóch łatwo wygranych setach z ostatnią drużyną tabeli mocno spuściła z tonu, przegrała trzecią partię. W czwartej odsłonie spotkania wszystko wróciło do normy wieliczanki wysoko wygrały tę część zmagań. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Małopolski zagra w fazie play-off.

Pierwsze akcje tego spotkania należały do Solnej. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Adriana Wełna, wieliczanki punktowały w bloku, było 6:0. Częstochowianki dzięki skutecznej grze Martyny Chmielewskiej zbliżyły się na dwa punkty, przegrywały 5:7. Przy stanie 9:7 w polu zagrywki pojawiała się Julia Wieczorek i pozostała w nim do stanu 19:7. Ekipa gości popełniła wiele błędów zarówno w ataku jak i w przyjęciu, w jednym ustawieniu straciła aż 10 punktów. Tę część gry atakiem zakończyła Adriana Wełna.Drugi set był kopią pierwszego. Wieliczanki seriami zdobywały punkty, a ich rywalki stały w miejscu, nie miały siatkarskich argumentów. Przy serii zagrywek Magdaleny Grabki było 11:1. Pojedyncze ataki Anety Grabińskiej, czy Martyny Chmielewskiej na niewiele się zdały. Przy stanie 19:12 w polu zagrywki zameldowała się Natalia Ciesielska  i pozostała w nim do końca seta. Przyjezdne popełniły wiele prostych błędów w przyjęciu i wysoko przegrały tę część zawodów.

Nie mające nic do stracenia częstochowianki ruszyly do zdecydowanych ataków. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Aneta Grabińska, zespół spod Jasnej Góry prowadził 4:1, grę przerwał trener Ryszard Litwin. Jego podopieczne odpowiedziały skuteczną grą Zofii Ejsmont, był remis po 5. Gdy punkt w ataku zdobyła Julia Wieczorek, wydawało się że gospodynie szybko zakończą to spotkanie (9:7). Tak się jednak nie stało, wieliczanki miały problemy z przyjęciem, przegrywały 12:17. W Częstochowiance punktowała Joanna Komorek, ostatnia drużyna tabeli zagrała z dużym poświęceniem i zaangażowaniem. W końcówce seta sygnał do odrabiania strat dała Magdalena Grabka, jej koleżanki doprowadziły do remisu 22:22. Ciężar gry na siebie w drużynie z Częstochowy wzięła Martyna Chmielewska, zdobyła dwa ostatnie punkty, tym samym przyjezdne wygrały seta.

Podrażnione przegraną w trzeciej partii siatkarki z Małopolski powróciły do swojego poziomu prezentowanego w dwóch pierwszych partiach. Do stanu po 5 toczyłą się w miarę wyrównana gra, po czym swoją przewagę zaznaczyły wieliczanki, przy serii zagrywek Joanny Ciesielczyk było 12:6. Set nie miał większej historii, toczył się pod zupełne dyktando siatkarek z solnego miasta. Młode zawodniczki z Częstochowy seriami traciły punkty, miały problemy z przyjęciem. Przy serii zagrywek Julii Wieczorek tablica wyników wskazała wysoką przewagę Solnej (24:12). Ten jednostronny set atakiem zakończyła Aleksandra Muszyńska i tym samym sprawiła, że Solna zagra w fazie play-off.

Solna Wieliczka – Częstochowianka Częstochowa 3:1
(25:12, 25:12, 23:25, 25:13)

Składy zespołów:
Solna: Ciesielczyk (11), Grabka (10), Aleksandra Muszyńska (8), Wełna (3), Ejsmont (8), Wieczorek (10), Reszelewska (libero) oraz Ciesielska (5), Własowa, Trojnar (4), Wojciechowska, Olchawa, Dutkiewicz (libero)
Częstochowianka: Tarnawska (5), Formela, Grabińska (6), Chmielewska (13), Witkowska (4), Wrzeszcz-Drabik (1), Kowalik (libero) oraz Strużyk (2), Stanowska, Komorek (7), Worwąg (2), Kotlińska, Luftner (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę