Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Solna wygrała z Częstochowianką i zagra w play-off

I liga K: Solna wygrała z Częstochowianką i zagra w play-off

Solna Wieliczka po dwóch łatwo wygranych setach z ostatnią drużyną tabeli mocno spuściła z tonu, przegrała trzecią partię. W czwartej odsłonie spotkania wszystko wróciło do normy wieliczanki wysoko wygrały tę część zmagań. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Małopolski zagra w fazie play-off.

Pierwsze akcje tego spotkania należały do Solnej. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Adriana Wełna, wieliczanki punktowały w bloku, było 6:0. Częstochowianki dzięki skutecznej grze Martyny Chmielewskiej zbliżyły się na dwa punkty, przegrywały 5:7. Przy stanie 9:7 w polu zagrywki pojawiała się Julia Wieczorek i pozostała w nim do stanu 19:7. Ekipa gości popełniła wiele błędów zarówno w ataku jak i w przyjęciu, w jednym ustawieniu straciła aż 10 punktów. Tę część gry atakiem zakończyła Adriana Wełna.

Drugi set był kopią pierwszego. Wieliczanki seriami zdobywały punkty, a ich rywalki stały w miejscu, nie miały siatkarskich argumentów. Przy serii zagrywek Magdaleny Grabki było 11:1. Pojedyncze ataki Anety Grabińskiej, czy Martyny Chmielewskiej na niewiele się zdały. Przy stanie 19:12 w polu zagrywki zameldowała się Natalia Ciesielska  i pozostała w nim do końca seta. Przyjezdne popełniły wiele prostych błędów w przyjęciu i wysoko przegrały tę część zawodów.

Nie mające nic do stracenia częstochowianki ruszyly do zdecydowanych ataków. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Aneta Grabińska, zespół spod Jasnej Góry prowadził 4:1, grę przerwał trener Ryszard Litwin. Jego podopieczne odpowiedziały skuteczną grą Zofii Ejsmont, był remis po 5. Gdy punkt w ataku zdobyła Julia Wieczorek, wydawało się że gospodynie szybko zakończą to spotkanie (9:7). Tak się jednak nie stało, wieliczanki miały problemy z przyjęciem, przegrywały 12:17. W Częstochowiance punktowała Joanna Komorek, ostatnia drużyna tabeli zagrała z dużym poświęceniem i zaangażowaniem. W końcówce seta sygnał do odrabiania strat dała Magdalena Grabka, jej koleżanki doprowadziły do remisu 22:22. Ciężar gry na siebie w drużynie z Częstochowy wzięła Martyna Chmielewska, zdobyła dwa ostatnie punkty, tym samym przyjezdne wygrały seta.

Podrażnione przegraną w trzeciej partii siatkarki z Małopolski powróciły do swojego poziomu prezentowanego w dwóch pierwszych partiach. Do stanu po 5 toczyłą się w miarę wyrównana gra, po czym swoją przewagę zaznaczyły wieliczanki, przy serii zagrywek Joanny Ciesielczyk było 12:6. Set nie miał większej historii, toczył się pod zupełne dyktando siatkarek z solnego miasta. Młode zawodniczki z Częstochowy seriami traciły punkty, miały problemy z przyjęciem. Przy serii zagrywek Julii Wieczorek tablica wyników wskazała wysoką przewagę Solnej (24:12). Ten jednostronny set atakiem zakończyła Aleksandra Muszyńska i tym samym sprawiła, że Solna zagra w fazie play-off.

Solna Wieliczka – Częstochowianka Częstochowa 3:1
(25:12, 25:12, 23:25, 25:13)

Solna: Ciesielczyk (11), Grabka (10), Aleksandra Muszyńska (8), Wełna (3), Ejsmont (8), Wieczorek (10), Reszelewska (libero) oraz Ciesielska (5), Własowa, Trojnar (4), Wojciechowska, Olchawa, Dutkiewicz (libero)
Częstochowianka: Tarnawska (5), Formela, Grabińska (6), Chmielewska (13), Witkowska (4), Wrzeszcz-Drabik (1), Kowalik (libero) oraz Strużyk (2), Stanowska, Komorek (7), Worwąg (2), Kotlińska, Luftner (libero)