Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Solna Wieliczka zaczęła rok od zwycięstwa

I liga K: Solna Wieliczka zaczęła rok od zwycięstwa

fot. Michał Szymański

W ramach 13. kolejki zmagań I Ligi Kobiet UJ-CM Solna Wieliczka podjęła drużynę SAN-Pajda Jarosław. Spotkanie od wygranej rozpoczęły zawodniczki z Jarosławia, jednak w trzech następnych partiach górą były zawodniczki z Wieliczki, które z każdym setem coraz bardziej się rozkręcały. 

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn. Po początkowej wymianie punkt za punkt na prowadzenie wyszły siatkarki SAN-Pajdy, które po ataku Weroniki Krysztofiak miały trzy punkty z przodu (6:3). Zawodniczki z Wieliczki starały się odrobić brakujące punkty, ponieważ nie chciały by przeciwniczki powiększyły przewagę, jednak jarosławianki cały czas utrzymywały się na prowadzeniu. Po stronie gospodyń dobrze spisywały się Joanna Ciesielczyk i Adrianna Muszyńska, natomiast po stornie gości odpowiadały Katarzyna Saj i Weronika Krzysztofiak. Siatkarki z Jarosławia jeszcze bardziej powiększyły swoje prowadzenie do sześciu „oczek” (19:13), gdy w polu serwisowym zameldowała się Saj. Zawodniczki Solnej w dalszym ciągu starały się odrobić stratę punktową, jednak nie udało im się. Inauguracyjnego seta pewnie wygrały jarosławianki (25:17).Druga partia również zaczęła się wyrównanie, żadna z drużyn nie chciała by przeciwna objęła prowadzenie. Pierwsze na prowadzenie ponownie wyszły przyjezdne, a to dzięki skutecznemu blokowi Papszun/Szmajduch (8:6). Wieliczanki nie zamierzały się poddać i szybko doprowadziły do wyrównania za sprawą asa serwisowego Magdaleny Trojnar. Siatkarski z Solnej nie zamierzały na tym poprzestać, poszły za ciosem i tym razem to one objęły prowadzenie (17:12). Podopieczne trenera Piotra Pajdy nie mogły znaleźć skutecznego sposobu na dobrą grę rywalek, w efekcie czego przewaga gospodyń cały czas rosła. Natomiast zawodniczki z Wieliczki pewnie zmierzały do zakończenia seta mając dziesięciopunktową przewagę. Odsłonę zakończyła skutecznym atakiem Magdalena Trojnar (25:14).

Trzecią partię gospodynie rozpoczęły od sześciopunktowego prowadzenia, do czego przyczyniła się m.in. Adriana Wełna, która wprowadzała piłkę do gry. Zawodniczki z Jarosławia starały się odrobić różnicę punktową, jednak dobra i stabilna gra wieliczanek pozwalała im w dalszym ciągu prowadzić. Na boisku bardzo dobrze spisywały się Magdalena Trojnar i Adrianna Muszyńska. To właśnie ataku Muszyńskiej dał Solnej prowadzenie 16:11. W drużynie przyjezdnych punktowały Weronika Krysztofiak i Katarzyna Saj, jednak nie były w stanie dogonić i powstrzymać wieliczanek, które z każdą piłką zbliżały się do zakończenia odsłony. Partię zakończyła ze środka Aleksandra Muszyńska (25:20).

Rozpędzone siatkarki z Wieliczki od prowadzenia rozpoczęły również czwartego seta, a po kiwce Zofii Ejsmont miały już pięć „oczek” przewagi (6:1). Dobra postawa Adrianny Muszyńskiej, Magdaleny Trojnar i Joanny Ciesielczyk pozwoliły gospodyniom cały czas obejmować prowadzenie, natomiast podopieczne trenera Piotra Pajdy przez dłuższy czas nie mogły złapać odpowiedniego rytmu gry i doprowadzić do wyrównania. Po ataku Magdaleny Trojnar wieliczanki prowadziły już 11 „oczkami” (17:6) i były na prostej drodze do wygrania tego seta i tym samym całego meczu. Siatkarki z Jarosławia odrobiły kilka punktów, m.in. dzięki grze Dagmary Dąbrowskiej, Natalii Szmajduch i Katarzyny Saj, jednak nie przeszkodziły tym zawodniczkom z Solnej w wygraniu spotkania. Ostatnią piłkę w meczu zakończyła Magdalena Trojnar (25:17).

MVP: Magdalena Trojnar

UJ-CM Solna Wieliczka – SAN-Pajda Jarosław 3:1
(17:25, 25:14, 25:20, 25:17)

Składy zespołów:
Solna: Muszyńska Adrianna (21), Grabka (15), Muszyńska Aleksandra (11), Ejsmont (5), Ciesielczyk (4), Wełna (2), Dutkiewicz (libero), Reszelewska (libero) oraz Trojnar (12), Ciesielska, Lewińska, Wieczorek, Feliks
SAN-Pajda: Saj (18), Dąbrowska (9), Krysztofiak (8), Szmajduch (7), Zięba (5), Papszun (1), Machowska (libero) oraz Mroczek (3), Magierowska (1), Grzelak

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę