Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Solna Wieliczka zaczęła rok od zwycięstwa

I liga K: Solna Wieliczka zaczęła rok od zwycięstwa

W ramach 13. kolejki zmagań I Ligi Kobiet UJ-CM Solna Wieliczka podjęła drużynę SAN-Pajda Jarosław. Spotkanie od wygranej rozpoczęły zawodniczki z Jarosławia, jednak w trzech następnych partiach górą były zawodniczki z Wieliczki, które z każdym setem coraz bardziej się rozkręcały.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn. Po początkowej wymianie punkt za punkt na prowadzenie wyszły siatkarki SAN-Pajdy, które po ataku Weroniki Krysztofiak miały trzy punkty z przodu (6:3). Zawodniczki z Wieliczki starały się odrobić brakujące punkty, ponieważ nie chciały by przeciwniczki powiększyły przewagę, jednak jarosławianki cały czas utrzymywały się na prowadzeniu. Po stronie gospodyń dobrze spisywały się Joanna Ciesielczyk i Adrianna Muszyńska, natomiast po stornie gości odpowiadały Katarzyna Saj i Weronika Krzysztofiak. Siatkarki z Jarosławia jeszcze bardziej powiększyły swoje prowadzenie do sześciu „oczek” (19:13), gdy w polu serwisowym zameldowała się Saj. Zawodniczki Solnej w dalszym ciągu starały się odrobić stratę punktową, jednak nie udało im się. Inauguracyjnego seta pewnie wygrały jarosławianki (25:17).

Druga partia również zaczęła się wyrównanie, żadna z drużyn nie chciała by przeciwna objęła prowadzenie. Pierwsze na prowadzenie ponownie wyszły przyjezdne, a to dzięki skutecznemu blokowi Papszun/Szmajduch (8:6). Wieliczanki nie zamierzały się poddać i szybko doprowadziły do wyrównania za sprawą asa serwisowego Magdaleny Trojnar. Siatkarski z Solnej nie zamierzały na tym poprzestać, poszły za ciosem i tym razem to one objęły prowadzenie (17:12). Podopieczne trenera Piotra Pajdy nie mogły znaleźć skutecznego sposobu na dobrą grę rywalek, w efekcie czego przewaga gospodyń cały czas rosła. Natomiast zawodniczki z Wieliczki pewnie zmierzały do zakończenia seta mając dziesięciopunktową przewagę. Odsłonę zakończyła skutecznym atakiem Magdalena Trojnar (25:14).

Trzecią partię gospodynie rozpoczęły od sześciopunktowego prowadzenia, do czego przyczyniła się m.in. Adriana Wełna, która wprowadzała piłkę do gry. Zawodniczki z Jarosławia starały się odrobić różnicę punktową, jednak dobra i stabilna gra wieliczanek pozwalała im w dalszym ciągu prowadzić. Na boisku bardzo dobrze spisywały się Magdalena Trojnar i Adrianna Muszyńska. To właśnie ataku Muszyńskiej dał Solnej prowadzenie 16:11. W drużynie przyjezdnych punktowały Weronika Krysztofiak i Katarzyna Saj, jednak nie były w stanie dogonić i powstrzymać wieliczanek, które z każdą piłką zbliżały się do zakończenia odsłony. Partię zakończyła ze środka Aleksandra Muszyńska (25:20).

Rozpędzone siatkarki z Wieliczki od prowadzenia rozpoczęły również czwartego seta, a po kiwce Zofii Ejsmont miały już pięć „oczek” przewagi (6:1). Dobra postawa Adrianny Muszyńskiej, Magdaleny Trojnar i Joanny Ciesielczyk pozwoliły gospodyniom cały czas obejmować prowadzenie, natomiast podopieczne trenera Piotra Pajdy przez dłuższy czas nie mogły złapać odpowiedniego rytmu gry i doprowadzić do wyrównania. Po ataku Magdaleny Trojnar wieliczanki prowadziły już 11 „oczkami” (17:6) i były na prostej drodze do wygrania tego seta i tym samym całego meczu. Siatkarki z Jarosławia odrobiły kilka punktów, m.in. dzięki grze Dagmary Dąbrowskiej, Natalii Szmajduch i Katarzyny Saj, jednak nie przeszkodziły tym zawodniczkom z Solnej w wygraniu spotkania. Ostatnią piłkę w meczu zakończyła Magdalena Trojnar (25:17).

MVP: Magdalena Trojnar

UJ-CM Solna Wieliczka – SAN-Pajda Jarosław 3:1
(17:25, 25:14, 25:20, 25:17)

Solna: Muszyńska Adrianna (21), Grabka (15), Muszyńska Aleksandra (11), Ejsmont (5), Ciesielczyk (4), Wełna (2), Dutkiewicz (libero), Reszelewska (libero) oraz Trojnar (12), Ciesielska, Lewińska, Wieczorek, Feliks
SAN-Pajda: Saj (18), Dąbrowska (9), Krysztofiak (8), Szmajduch (7), Zięba (5), Papszun (1), Machowska (libero) oraz Mroczek (3), Magierowska (1), Grzelak