Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Solna lepsza od Częstochowianki

I liga K: Solna lepsza od Częstochowianki

Mecz w Wieliczce lepiej rozpoczęły przyjezdne, które wygrały pierwszą partię. W kolejnych trzech górą były gospodynie, dobrze spisały się w bloku i w polu zagrywki i odniosły drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Częstochowianka doznała drugiej porażki i ma trzy punkty na swoim koncie.

Od samego początku spotkania na boisku trwała gra punkt za punkt, żadnej z drużyn nie udało się zbudować przewagi. Po ataku Darii Dąbrowskiej przyjezdne prowadziły 6:4, ich przewaga wzrosła do trzech punktów po błędzie gospodyń (8:5). Po ataku Joanny Ciesielczyk zbliżyły się one na jeden punkt do zespołu gości (11:12), po czym straciły kolejne dwa i przegrywały 11:14. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Ryszard Litwin. Posunięcie to nic nie zmieniło w postawie miejscowej ekipy, liderką zespołu gości była Daria Dąbrowska. Zawodniczka ta skutecznie zagrała w ataku i w polu zagrywki, dzięki niej przewaga zespołu gości wzrosła do sześciu punktów (19:13). Gospodynie nie poddawały się, odrzuciły od siatki swoje rywalki i zniwelowały straty do dwóch punktów (17:19). Na więcej nie było ich stać, zespół z Częstochowy skutecznie zagrał na siatce, zdobył punkty w bloku i miał pięciopunktowy zapas (23:18). Chwilowy przestój w grze zespołu gości nie miał większego wpływu na końcowe zwycięstwo. Atak Darii Dąbrowskiej zakończył tego seta.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły grę w drugiej partii gospodynie w polu zagrywki ręki nie zwalniała Joanna Ciesielczyk – popisała się trzema asami serwisowymi,  ze skrzydła punktowała Natalia Ciesielska, a tablica wyników wskazała prowadzenie Solnej 11:0. Przyjezdne nie miały żadnego pomysłu na rozpędzone gospodynie, pierwszy punkt dla zespołu gości zdobyła Julia Papszun. Trener Andrzej Stelmach rotował składem, brał przerwy na żądanie, na niewiele się to jednak zdało. Set toczył się pod wyraźne dyktando miejscowej ekipy, wieliczanki czytały grę swoich rywalek. Punktowy blok na Patrycji Wardędze dał Solnej wysoką przewagę (18:6). Tak wysoki dystans sprawił, że miejscowe siatkarki straciły kilka punktów z rzędu, w polu zagrywki punktowała Patrycja Wardęga, przewaga Solnej zmalała do siedmiu punktów (19:12). W końcówce losy tej części gry próbowała jeszcze odwrócić Agnieszka Czerwińska, przewaga drużyny z solnego miasta była zbyt duża. Punktowy blok Łucji Kuriaty i Julii Wieczorek na Patrycji Wardędze zamknął tę partię (25:16).

Przyjezdne na początku trzeciego seta zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (5:0). Gospodynie miały duże problemy z przyjęciem, myliły się w ataku. Przełom nastąpił przy serii Simony Dreczki, wieliczanki czujnie zagrały w obronie, kontrataki zamieniały w punkty i traciły do swoich rywalek trzy punkty (6:9). Łucja Kuriata dobrze zagrała na siatce, jej koleżanki dobrze spisały się w obronie i zniwelowały straty do jednego punktu (9:10). Dzięki Poli Marcyjanik miejscowe siatkarki doprowadziły do remisu po 14. W natarciu były przyjezdne, zbudowały sobie trzypunktową przewagę (18:15), po czym doszło do kolejnego remisu (18:18), gra obu ekip falowała. Do stanu 23:23 obie ekipy grały punkt za punkt, atak Natalii Ciesielskiej oraz punktowy blok Julii Wieczorek na Angeli Mroczek zapewniły wygraną w tym secie drużynie Solnej.

Przegrana w trzecim secie wyraźnie podcięła skrzydła przyjezdnym. Ponownie dała o sobie znać Joanna Ciesielczyk, po jej asie serwisowym było 5:2 dla gospodyń. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina poszły za ciosem, ustrzegały się błędów własnych, czego nie można powiedzieć o ich rywalkach – przewaga miejscowej ekipy wzrosła do sześciu punktów (12:6). Częstochowianki stanęły w miejscu, seriami traciły punkty, w ich szeregach nie było zawodniczki,  która wzięłaby na siebie ciężar gry. Nie do zatrzymania w ataku była Joanna Ciesielczyk, po jej kolejnym ataku było 22:12. Błąd własny zespołu gości zakończył ten mecz.

MVP: Joanna Ciesielczyk

WTS Solna Wieliczka – Częstochowianka Częstochowa 1:3
(22:25, 25:16, 25:23, 25:14)

Solna: Tkaczyk (3), Ciesielczyk (20), Ciesielska (12), Kuriata (12), Dreczka (8), Wieczorek (3), Reszelewska (libero) oraz N. Budnik (5), Marcyjanik, Maksajda
Częstochowianka: M. Budnik (8), Mroczek (11), Stachowicz (1), Rybak (2), Dąbrowska (13), Szumera (8), Dutkiewicz (libero) oraz Wardęga (4), Papszun (4), Czerwińska (5), Grabowska, Chmielewska (1) i Piekarz (libero)