Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS Szczyrk pokonał u siebie rywala z Jarosławia

I liga K: SMS Szczyrk pokonał u siebie rywala z Jarosławia

fot. smspzps.pl

Uczennice SMS-u PZPS w Szczyrku powróciły do I-ligowej rywalizacji. Dokonały tego w bardzo dobrym stylu, zgarniając komplet punktów w konfrontacji z zespołem MKS San-Pajda Jarosław.

Mecz w Szczyrku przebiegał pod kontrolą gospodyń, które prezentowały się lepiej w kluczowych elementach bloku i zagrywki. Uczennice ze Szczyrku bardzo dobrze zagrały w bloku, w tym elemencie zdobyły 18 punktów dzięki bezpośredniemu zatrzymaniu przeciwniczek. Brylowały w bloku Dominika Pierzchała i Julita Piasecka, zdobywając po 5 punktów. Z kolei z 9 asów serwisowych, przy jednocześnie niewielkiej liczbie zagrywek zepsutych, 6 zapisała na swoim koncie Patrycja Łagida.Wyraźne zwycięstwa podopieczne trenera Wiesława Popika odniosły w dwóch pierwszych partiach. Na uwagę zasługuje fakt, że prowadzenie w meczu miejscowe siatkarki podwyższyły na 2:0, w momencie gdy rywalki z Jarosławia prowadziły 16:15. Wówczas ekipa z Jarosławia stanęła w miejscu i nie zdobyła żadnego punktu do końca seta. W kolejnym secie walki było znacznie więcej, choć przy prowadzeniu siatkarek SMS PZPS 8:4 nic nie zapowiadało przestoju, jaki w dalszej fazie odsłony nastąpił. Stabilność w grze uczennic powróciła w czwartej partii, toczącej się pod znakiem kilkupunktowej różnicy na korzyść drużyny ze Szczyrku.

– Cieszy nas kolejne zwycięstwo, bo wynika ono z dobrej pracy dziewczyn na treningach – przyznają szkoleniowcy SMS-u PZPS. Ciężar gry w meczu przeciwko jarosławiankom wzięły na swoje barki Martyna Czyrniańska, zdobywczyni 18 punktów, oraz Julita Piasecka – 16. Po kontuzji na parkiet powróciła natomiast rozgrywająca Martyna Łazowska.

SMS PZPS Szczyrk – MKS San-Pajda Jarosław 3:1
(25:16, 25:16, 22:25, 25:20)

Składy zespołów:
SMS: Pierzchała (12) Borowczak (7), Piasecka (16), Czyrniańska (18), Stambrowska (5), Walczak (2), I. Dąbrowska (libero) oraz Łazowska (4), Stefanik, Leoniak, Łagida (9), Musiał i Kubas (libero)
San-Pajda: Stepko (4), Chmielewska (1), Nowak (5), Saj (22), D. Dąbrowska (6), Duek (8), Murdza (libero) oraz Krysztofiak (6), Bazan, Szymańska (2) i Papszun (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: smspzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved