Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS Szczyrk z 0:2 do 3:2 w Gliwicach

I liga K: SMS Szczyrk z 0:2 do 3:2 w Gliwicach

W zaległym meczu I ligi siatkarek AZS Politechniki Śląskiej Gliwice przegrał z SMS-em PZPS Szczyrk 2:3. Po pierwszych dwóch setach zanosiło się, że to akademiczki szybko zakończą to spotkanie, ale uczennice SMS-u zdołały odwrócić losy pojedynku.

Przed tym meczem gliwiczanki pewnie zaakceptowałyby jeden punkt, ale po pierwszych dwóch setach, które wygrały wysoko, z pewnością gospodynie czują niedosyt. W tych zwycięskich odsłonach podopieczne Wojciecha Czapli dominowały pod każdym względem, szybko wypracowując sobie dużą przewagę. „Pomagały” im w tym też uczennice ze Szczyrku, które popełniły odpowiednio po osiem własnych błędów w obu tych przegranych setach.

Te łatwe zwycięstwa z jednej strony trochę uśpiły akademiczki, z drugiej  obudziły przyjezdne, które poprawiały się w każdym elemencie i zaczęły grać to, co pokazywały w poprzednich meczach, czyli skutecznie zarówno w ataku, jak i w bloku. Przestały też się mylić. To zaowocowało pewnymi zwycięstwami do 15 i do 17.

Tie-break był już bardziej wyrównany, choć od początku pod kontrolą SMS-u. Podopieczne trenera Wiesława Popika utrzymywały niewielką, dwupunktową przewagę i też wynikiem 15:13 zakończyła się ta piąta odsłona meczu. – W pierwszych dwóch setach my grałyśmy bardzo dobrze i nie pozwoliłyśmy na to, żeby SMS się rozkręcił. W każdym elemencie szło nam lepiej. A przewagę zdobyłyśmy przy naszej konsekwentnej i mocnej zagrywce. Trudno powiedzieć, co się stało w trzecim secie, bo drużyna ze Szczyrku weszła na swój wysoki poziom, który prezentowała w poprzednich spotkaniach. Zaczął funkcjonować jej bardzo wysoki blok i zagrywka, w której ryzykowała. Myślę, że szczyrkowianki  zaczęły grać swoją siatkówkę – tak oceniła ten mecz Julia Wałek.

W szeregach zwycięskiej drużyny szkolnej wiodła Martyna Czyrniańska – 24 pkt. Po 14 dołożyły w Gliwicach Julita Piasecka i Martyna Borowczak, zaś 13 (w tym 5 bloków) Dominika Pierzchała.

AZS Politechnika Śląska Gliwice – SMS PZPS Szczyrk 2:3
(25:16, 25:13, 15:25, 17:25, 13:15)

AZS: Ciesielczyk (18), Napalkova (5), Jakóbiak (10), Sowron (10), Nudha (14), Cygan (12), Szmigielska (libero) oraz Wałek (1), Wilczek  i Skiba (1)
SMS:  Pierzchała (14), Borowczak (14), Łazowska (6), Piasecka (12),  Czyrniańska (23), Hyży (7), Dąbrowska (libero) oraz Szmajduch, Kulig (3), Serafinowska i Brzoza (1)