Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SMS z kompletem punktów w Częstochowie

I liga K: SMS z kompletem punktów w Częstochowie

Nie zwalniają tempa młode siatkarki ze Szczyrku. W meczu wyjazdowym pokonały Częstochowiankę 3:0 i umocniły się na drugim miejscu w tabeli. Siatkarki spod Jasnej Góry zajmują ósme miejsce i mają na swoim koncie 29 punktów.

W początkowym okresie gry gospodynie odrzuciły uczennice od siatki, punktowały w kontratakach i prowadziły 8:5. Młode siatkarki ze Szczyrku nie dawały za wygraną, czujnie zagrały w obronie oraz na siatce i po ataku Martyny Borowczak przegrywały 11:13. Przestój w grze sprawił, że przy stanie 16:12 dla Częstochowianki grę przerwał trener Wiesław Popik. Po niej w natarciu nadal były zawodniczki spod Jasnej Góry, punkty w ataku zdobyła Natalia Sidor, Podopieczne trenera Wiesława Popika wzmocniły swoją zagrywkę i jak się później okazało był to ważny element w ich wykonaniu. Gospodynie miały trudności w przyjęciu, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Martyna Leoniak popisała się asem serwisowym, w tym elemencie punktowała jej imienniczka Borowczak, która asem serwisowym zakończyła pierwszego seta.

W drugiej partii meczu odrzucone od siatki gospodynie przegrywały 3:6. Uczennice dyktowały warunki gry, odrzuciły od siatki swoje rywalki, punktowały w bloku i po tym jak błąd w ataku popełniała Angela Mroczek prowadziły 13:9. Trener Andrzej Stelmach w krótkim czasie wykorzystał dwie przerwy na żądanie, ale na niewiele się to zdało. Po ataku Martyny Czyrniańskiej było 17:11 dla zespołu ze Szczyrku. Częstochowianki miały duże problemy z przyjęciem, w efekcie tego ich gra w ataku była mało skuteczna. Prowadzenie przyjezdnych ani przez moment nie było zagrożone, uczennice punktowały w bloku. Seta atakiem zakończyła Katarzyna Hyży.

Otwarcie ostatniego seta należało do uczennic, przy serii Martyny Czyrniańskiej prowadziły one 6:2. Do remisu 8:8 doprowadziła asem serwisowym Wiktoria Szumera. Przyjezdne lepiej radziły sobie w obronie , kontrataki zamieniały w punkty i po zbiciu Martyny Borowczak prowadziły 15:12. Podopieczne trenera Popika czujnie grały na siatce, czytały grę swoich rywalek i do stanu 20:17 utrzymały trzypunktową przewagę. As serwisowy Martyny Łazowskie powiększył przewagę SMS-u do czterech punktów (21:17). Gospodynie nie zdołały odpowiedzieć, w efekcie tego przegrały mecz w stosunku 0:3

MVP: Martyna Czyrniańska

Częstochowianka Częstochowa – SMS PZPS Szczyrk 0:3
(22:25, 18:25, 20:25)

Częstochowianka: Pietrzkiewicz (11), Sidor (8), Matyszczak, Mroczek (8), Ociepa, Lach (4), Wysokińska (libero) oraz Szumera (7), Szynkiel, Zycha i Jakubowska (1)
SMS:  Pierzchała (9), Borowczak (9), Łazowska (2), , Leoniak (13), Czyrniańska (18), Hyży (6), Dąbrowska (libero) oraz Czaplicka, Stefanik i Brzoza (1)