Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Drużyna San-Pajdy wywiozła trzy punkty z Gliwic

I liga K: Drużyna San-Pajdy wywiozła trzy punkty z Gliwic

W swoim dziewiątym meczu w tym sezonie drużyna AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice przegrała na własnym parkiecie z San Pajdą Jarosław 0:3. W pierwszych dwóch seta grano na przewagi, szczególnie zacięta była druga odsłona. W trzeciej partii zdecydowanie lepsze były już popularne Biszkopty.

Drużyna z Jarosławia przed starciem z AZS-em w tym sezonie miała rozegrane tylko cztery spotkania. Trudno więc było ocenić, na co tak naprawdę stać zespół z Podkarpacia. Gliwiczanki miały natomiast udany start, ale ostatnie mecze nie były w ich wykonaniu najlepsze. Akademiczki grały jednak u siebie, gdzie łatwiej im się zdobywa punkty.

Pierwsze na prowadzenie wyszły przyjezdne, ale gospodynie szybko odrobiły straty. Potem gra toczyła się punkt za punkt. Z czasem jednak gospodynie zaczęły budować przewagę, będąc przede wszystkim skuteczniejsze w ataku, popełniały też mniej błędów od rywalek. W efekcie prowadziły już 23:17 i wydawało się, że to kwestia czasu, kiedy przechylą szalę zwycięstwa  na swoją korzyść. Tymczasem  gdy na zagrywce stanęła Aleksandra Dudek, rywalki odrobiły dwa punkty. Wojciech Czapla wziął czas, ale po wznowieniu gry Dudek jednak zaliczyła asa, a potem gliwiczanki obiły blok rywalek i miały piłkę setową. Wtedy jednak gospodynie stanęły zupełnie, akademiczkom nic nie wychodziło, a przyjezdnym wszystko, a po kolejnym ataku na tablicy pojawił się wynik 24:23 i ponownie trener AZS-u wziął czas. Po wznowieniu gry Nowak z Krysztofiak podwójnym blokiem zatrzymała atak gliwiczanki i był już remis. Zaczęła się wojna nerwów, którą wygrały siatkarki z Jarosławia, bo to one zdobyły kolejne dwa punkty i tym samym na przerwę schodziły prowadząc 1:0.

Drugi set miał podobny przebieg. Pierwsze na prowadzenie wyszły przyjezdne. Gospodynie szybko jednak odrobiły straty i przy wyniku 5:4 trener Piotr Pajda przerwał grę. Nie zmieniło to jeszcze przebiegu tej odsłony. Akademiczki konsekwentnie budowały przewagę, by prowadzić już 18:12. Przyjezdne jednak zmobilizowały się i zaczęły odrabiać straty. Przy wyniku 18:16 to trener AZS-u przerwał grę. Zaraz potem Skiba zdobyła 20 punkt, ale jarosławianki odpowiedziały podobną akcją. Wtedy jednak Skowron przy zagrywce trafiła w siatkę. Gdy przewaga zmalała do dwóch oczek Nudha zmieniła Wilczek i gospodynie zdobyły 22 punkt, ale rywalki odpowiedziały skutecznym atakiem. Po tym jak Cygan atakiem z krótkiej ze środka zmieniła wynik na 23:20 przyjezdne wywalczyły punkt, a na zagrywkę poszła Dudek i za moment był już remis. Za chwilę po raz kolejny Cygan uderzyła nie do obrony i akademiczki miały piłkę setową. Wtedy Jakubiak zepsuła próbę ataku. Zaczęła się gra na przewagi i tu po raz drugi w tym meczu wojnę nerwów wygrały zawodniczki z Jarosławia. Najpierw blok, potem atak i było już 28:26 na ich korzyść.

Na trzecią odsłonę gospodynie wyszły wyraźnie zdeprymowane takim obrotem sprawy, a przyjezdne przeciwnie – podbudowane i szybko objęły prowadzenie 5:1. Gdy na zagrywce stanęła Jakubiak udało się doprowadzić do wyniku 6:7, ale potem rywalki przeprowadziły atak punktowy. Z czasem coraz łatwiej Biszkoptom przychodziło zdobywanie punktów i przy wyniku 6;10 o czas poprosił Wojciech Czapla. Po raz drugie trener gospodyń przerwał grę przy wyniku 7:14. Nic już jednak nie było w stanie odwrócić losów tego pojedynku. W kulminacyjnym momencie przewaga drużyna z Podkarpacia wynosiła 10 oczek (19:9). Mecz ten sprytnym zagraniem zakończyła Szymańska i tym samym trzy punkty pojechały do Jarosławia.

AZS Politechniki Śl. Gliwice – SAN-Pajda Jarosław  0:3
(24:26, 26:28, 15:25)

AZS: Napalkova (5), Wilczek (7), Jakóbiak (9), Skowron (11), Cygan (8), Skiba (11), Szmigielska (libero) oraz Ciesielczyk, Nudha (3)
SAN-Pajda: Stepko (9), Chemielewska, Nowak (8), Saj (12), Dąbrowska, Dudek (19), Murdza (libero) oraz Krzysztofiak (7), Szymańska (1) i Dutkiewicz (libero)