Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SAN-Pajda wywiózł komplet punktów z Wieliczki

I liga K: SAN-Pajda wywiózł komplet punktów z Wieliczki

Drużyna SAN-Pajdy Jarosław pokonała w meczu wyjazdowym 7R Solna Wieliczka 3:0. Bardzo zacięty i emocjonujący był pierwszy, set w którym szala zwycięstwa przechodziła z jednej strony na druga. Ostatecznie z trzech zdobytych punktów mogły cieszyć się jarosławianki. Wygrana ta pozwoliła im zachować szanse na grę w pierwszej czwórce.

Mecz miał ważne znaczenie dla zespołu z Jarosławia w kontekście gry o pierwsza czwórkę. Przyjezdne od samego początku spotkania narzuciły swój styl gry i na efekty tego nie trzeba było zbyt długo czekać. Ręki w polu zagrywki nie zwalniała Aleksandra Dudek, przy jej serii było 10:4 dla jarosławianek. Gospodynie miały bardzo duże problemy z przyjęciem i traciły dystans punktowy. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina z biegiem czasu poprawiły swoją grę, postawiły szczelny blok, którego nie mogły sforsować ich rywalki. Swoje koleżanki do skutecznej gry poderwała Weronika Sobiczewska, na środku punktowała Julia Wieczorek. Punkt zdobyty przez Łucję Kuriatę sprawił, że wieliczanki przegrywały 18:19. W końcówce przyjezdne zbudowały sobie trzypunktową przewagę (24:21), wydawało się wówczas że szybko zakończą tego seta. Wieliczanki nie ułatwiły im zadania punktowały w bloku i doprowadziły do remisu 24:24. W emocjonującej końcówce seta szala zwycięstwa przechodziła z jednej strony na drugą. Ostatecznie ze zwycięstwa w tym secie mogły cieszyć się zawodniczki z Podkarpacia.

W drugim secie meczu obraz gry nie uległ zmianie. Jarosławianki ponownie punktowały w polu zagrywki, po tym jak punkt w tym elemencie zdobyła Katarzyna Stepko grę przerwał szkoleniowiec Solnej, trener Ryszard Litwin. Jego podopieczne przegrywały 4:9.Tak wysoka przewaga wybiła z rytmu przyjezdne, do głosu doszły miejscowe siatkarki, odpowiedzialność za grę całej drużyny wzięła na siebie Weronika Sobiczewska, nieźle zaprezentowała się Natalia Pustelnik. Drużyna z solnego miasta zbliżyła się na dwa punkty, po czym stanęła i po serii błędów własnych przegrywała 10:15. Przestój w grze przytrafił się także drużynie z Jarosławia, miała ona jednak więcej siatkarskich argumentów. Przyjezdne nie popełniły błędów własnych, czujnie zagrały w ataku i w obronie. As serwisowy Katarzyny Saj dał ekipie gości czteropunktową przewagę (21:17). Seta asem serwisowym zamknęła grająca na pozycji środkowej Wiktoria Nowak.

Trzecia odsłona meczu była ostatnią w tym meczu. Jarosławianki po kontrataku Weroniki Krysztofiak prowadziły 7:4. Gra falowała, raz jedna a raz druga ekipa seriami zdobywała punkty i je traciła. Po ataku Weroniki Sobiczewskiej zespół z Małopolski miał dwupunktową przewagę (13:11). Przyjezdne nie zamierzały łatwo oddawać pola gry. Do remisu doszło po tym jak asem serwisowym popisała się Aleksandra Dudek (14:14). Ciężar gry na siebie wzięła Katarzyna Saj, siatkarka ta zanotowała serię trzech asów serwisowych, wieliczanki popełniały proste błędy i przegrywały 16:21. Zawodniczka ta atakiem zakończyła seta i mecz i trzy punkty pojechały do Jarosławia

MVP: Aleksandra Dudek

7R Solna Wieliczka – SAN-Pajda Jarosław 0:3
(32:34, 19:25, 18:25)

Solna: Gajer (3), Kuriata (3), Sobiczewska (19), Pustelnik (7), Wieczorek (8), Maksajda (8), Rafałko (libero) oraz Mika, Seweryn  i Tyrańska (libero)
SAN-Pajda: Stepko (4), Chmielewska (2),  Nowak (5), Dąbrowska (3), Saj (20), Dudek (18), Murdza (libero) oraz Krysztofiak (7),  Papszun i Dutkiewicz (libero)