Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: SAN-Pajda przypieczętował grę w play-off

I liga K: SAN-Pajda przypieczętował grę w play-off

fot. SAN-Pajda Jarosław

Zespół SAN-Pajdy wygrał z Częstochowianką 3:1 i zapewnił sobie grę w play-off. W niej w najbliższą środę zagrają we własnej hali z Uni Opole. Po dwóch setach do głosu doszły siatkarki spod Jasnej Góry, które wygrały trzecią partię, na więcej nie było ich już stać i musiały uznać wyższość zespołu z Podkarpacia.

Ekipa z Jarosławia przystąpiła do meczu z Częstochowianką znając już wynik  starcia w Opolu. Wobec porażki Płomienia podopieczne trenera Piotra Pajdy zapewniły sobie grę w fazie play-off. Na początku spotkania w poczynaniach obu drużyn było widać dużą nerwowość. Po ataku Aleksandry Dudek było 6:3 dla zespołu z Jarosławia, po czym po błędach gospodyń w ataku doszło do remisu po 6. Gra obu ekip falowała, do stanu 13:13 gra toczyła się punkt za punkt. Następnie do głosu doszły gospodynie, odrzuciły one od siatki swoje rywalki i po tym jak skutecznie zaatakowała Daria Dąbrowska było 18:15 dla zespołu z Podkarpacia. Ciężar gry na siebie wzięła kapitan jarosławianek Katarzyna Saj, po jej dwóch asach serwisowych było 21:17. Był to moment zwrotny tego seta. Miejscowa ekipa odrzuciła od siatki swoje rywalki, zmagania w tej partii zakończyła Aleksandra Szymańska. W drugim secie rozpędzone gospodynie dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Nie do zatrzymania w ataku była Aleksandra Dudek razem z Katarzyną Saj. Po ataku Katarzyny Saj było 8:2, set miał jednostronny przebieg. Przy serii zagrywek Darii Dąbrowskiej było 15:4. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha nie miały siatkarskich argumentów, seriami traciły punkty, nie były w stanie nawiązać wyrównanej gry ze swoimi rywalkami. Słabe przyjęcie przełożyło się na mało skuteczną grę w ataku w ekipie gości, po jednym z ataków jarosławianek było 23:9. Chwilowy przestój nie miał żadnego wpływu na wysokie zwycięstwo w drugim secie spotkania.

Jarosławianki po łatwo wygranym drugim secie oddały pole gry swoim przeciwniczkom. W natarciu były zawodniczki spod Jasnej Góry. Ręki w ataku nie zwalniała Angela Mroczek, w polu zagrywki punktowała Agata Pietrzkiewicz, było 7:5 dla przyjezdnych. Siatkarki z Podkarpacia straciły wszystkie walory, które prezentowały w poprzednich dwóch partiach, grę przyjezdnych napędziła Wiktoria Szumera, po tym jak skutecznie zaatakowała było 17:12. Dodatkowo gospodyniom skrzydła podcięła kontuzja kapitan Katarzyny Saj. Role na boisku zupełnie się odwróciły. Tym razem to przyjezdne kontrolowały boiskowe wydarzenia i to one dominowały na boisku. Przy serii Patrycji Jakubowskiej było 24:19, chwilowy przestój sprawił, że grę przerwał trener Andrzej Stelmach, jego podopieczne prowadziły 24:22. Seta atakiem zakończyła Angela Mroczek.

W kolejnej odsłonie tego spotkania przez dłuższy czas toczyła się gra punkt za punkt. Przyjezdne po ataku Wiktorii Szumery prowadziły 12:10, gospodynie szybko odpowiedziały, punktowały w bloku i doprowadziły do remisu po 12. Inicjatywa w tym secie należała do przyjezdnych, Częstochowianka po ataku Agaty Pietrzkiewicz prowadziła 17:14. Reprymenda trenera Piotra Pajdy okazała się być dobrym posunięciem, jego podopieczne zdobyły punkty w bloku i bezpośrednio z zagrywki i ponownie był remis (18:18). Nie do zatrzymania w ataku ze skrzydła była Daria Dąbrowska, trudnymi zagrywkami popisała się Karina Chmielewska i było 22:19 dla SAN-Pajdy. Jak się później okazało ten moment zadecydował o końcowym zwycięstwie jarosławianek. Ostatni punkt w tym meczu zdobyła atakiem ze skrzydła Aleksandra Dudek.

SAN-Pajda Jarosław – Częstochowianka Częstochowa 3:1
(25:19, 25:14, 22:25, 25:23)

Składy zespołów:
SAN-Pajda: Stepko (9), Chmielewska (3), Nowak (5), Saj (14), Dąbrowska (13), Dudek (14), Murdza (libero) oraz Papszun, Bagniak (1), Szymańska (6), Krysztofiak (5) i Dutkiewicz (libero)
Częstochowianka: Pietrzkiewicz (12), Jaworska (1), Sidor (2), Mroczek (15), Ociepa (2), Lach (10), Wysokińska (libero) oraz Jakubowska (4), Zych, Szumera (12), Szynkiel (2) i Piekarz (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę