Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Przełamanie NOSiR-u w meczu z Częstochowianką

I liga K: Przełamanie NOSiR-u w meczu z Częstochowianką

Beniaminek z Nowego Dworu Mazowieckiego pokonał Częstochowiankę 3:0. Dzięki tej wygranej NOSiR zrównał się liczbą punktów ze swoimi rywalkami i znalazł się na ósmym miejscu w tabeli. Zespół z Częstochowy jest siódmy i ma rozegrany jeden mecz mniej niż nowodworzanki.

Gospodynie udanie otworzyły mecz, przy serii Katarzyny Tkaczyk prowadziły 4:1. Przyjezdne po serii błędów gospodyń doprowadziły do remisu po 6. Gra obu ekip falowała, więcej siatkarskich argumentów miały podopieczne trenera Bartosza Kołodziejskiego, na środku siatki czujnie zagrała Aneta Duda, po jej atakach NOSiR miał dwa punkty więcej od swoich rywalek (13:11). W ekipie spod Jasnej Góry ciężar gry na siebie wzięła Rozalia Hnatyszyn. Drużynie z Mazowsza przydarzył się przestój, który wykorzystały ich rywalki i zbudowały sobie dwupunktową przewagę (20:18). Nowodworzanki nie poddawały się, odrzuciły swoje przeciwniczki od siatki, punktowały w bloku i wyrównały stan rywalizacji na 22:22. Z dobrej strony pokazała się Katarzyna Jędrzejewska. Błąd ekipy gości zakończył grę w tym secie.

W drugiej odsłonie meczu gospodynie poszły za ciosem. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Julia Serowiecka, dzięki niej miejscowa ekipa prowadziła 7:3. Przyjezdne miały duże problemy z przyjęciem, były tłem dla dobrze dysponowanych siatkarek z Mazowsza. Po ataku Katarzyny Jędrzejewskiej tablica wyników wskazała prowadzenie NOSiR-u 14:8. Za sprawą Natalii Sidor zespół z Częstochowy zbliżył się do swoich rywalek na trzy punkty, przegrywał wówczas 12:15. Przy serii Julii Serowieckiej beniaminek w jednym ustawieniu zdobył cztery punkty z rzędu i prowadził 19:12. Widząc słabszą postawę swoich podopiecznych trener Andrzej Stelmach dokonał roszad w składzie. Zmienniczki wywiązały się ze swoich zadań bardzo dobrze, punktowała Rozalia Hnatyszyn, w polu zagrywki nieźle spisała się Wiktoria Szumera. Po asie serwisowym tej zawodniczki przyjezdne przegrywały 21:22.Nowodowarznki stanęły w miejscu, w końcówce szczęście uśmiechnęło się do nich i to im przypadło zwycięstwo w tym secie.

W trzecim, a zarazem ostatnim secie spotkania na początku prowadziła Częstochowianka 5:1, miejscowe siatkarki miały problemy w ataku, myliły się w przyjęciu. Z biegiem czasu to one doszły do głosu, postawiły szczelny blok, którego nie potrafiły sforsować ich rywalki. Kapitan NOSiR-u Agnieszka Wołoszyn punktowała ze skrzydła, po jej ataku był remis po 10. Do stanu 12:12 obie drużyny grały punkt za punkt. Następnie dzięki Anecie Dudzie gospodynie odskoczyły na cztery punkty (16:12). Częstochowianki odpowiedziały zagrywkami Agaty Pietrzkiewicz i doprowadziły do remisu 17:17. Popis gry dała Julia Serowiecka, przyjmująca NOSiR-u popisała się dwoma asami serwisowymi, zespół gości w jednym ustawieniu stracił sześć punktów z rzędu i przegrywał 18:24. Wspomniana wcześniej Serowiecka zakończyła tego seta i mecz.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Częstochowianka Częstochowa 3:0
(25:23, 25:22, 25:19)

NOSiR: Tkaczyk (1), Wydmańska (3), Świętoń (2), Duda (7), Paluszkiewicz (8), Jędrzejewska (9), Balcerowicz (libero) oraz Serowiecka (10), Kołodziejczyk i Wołoszyn (7)
Częstochowianka:  Sidor (7), Matyszczak (1), Hnatyszyn  (12), Mroczek (6),  Jakubowska (3), Ociepa (7), Wysokińska (libero) oraz Szumera (7), Szynkiel (1), Pietrzkiewicz (1), Zych i Sochaczewska