Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga K: Podział punktów w Poznaniu, Energetyk z kolejnym zwycięstwem

I liga K: Podział punktów w Poznaniu, Energetyk z kolejnym zwycięstwem

fot. lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Do zaciętego meczu doszło w Poznaniu, gdzie Enea Energetyk Poznań wygrała 3:2 z Solną Wieliczka. Gospodynie prowadziły po trzech partiach 2:1, wówczas do głosu doszły przyjezdne. Rozstrzygnęły na swoją korzyść czwartego seta, w piątym górą były poznanianki. Drużyna z Wielkopolski pozostała na drugim miejscu w tabeli, Solna zajmuje szóste miejsce.

W początkowym okresie gry do stanu 6:6 toczyła się wyrównana gra. Wówczas w polu zagrywki zameldowała się Agata Plaga, dzięki niej Energetyk prowadził 9:6. Lepiej na boisku prezentowały się gospodynie, czujnie zagrały na siatce ustrzegły się błędów własnych, prowadziły 15:11. Po asie serwisowym Aleksandry Stachowicz było 17:12. Wieliczanki były w odwrocie w ich grze szwankowało przyjęcie, przegrywały 15:22. W końcówce przyjezdne odrobiły kilka punktów strat, było 20:24. Atak ze skrzydła Agaty Plagi zamknął tę część meczu.W drugim secie spotkania poznanianki kontynuowały swoją dobrą grę do stanu 7:4, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Justyna Jankowska. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Ryszarda Litwina pozytywnie wpłynęła na poczynania jego podopiecznych. Do stanu  10:8 ton wydarzeniom na boisku nadawały gospodynie. Wówczas poznaniankom przytrafił się fatalny przestój. W jednym ustawieniu straciły osiem punktów z rzędu przegrywały 10:16. Z bardzo dobrej strony pokazała się Adriana Wełna, poznanianki odbijały się od bloku swoich rywalek niczym od ściany. Poznanianki nie miały siatkarskich argumentów, po asie serwisowym Magdaleny Grabki  było 19:11 dla Solnej. W końcówce ekipa z Wielkopolski zerwała się do odrabiania strat, zryw okazał się być mocno spóźniony. Autowy atak Agaty Plagi zakończył rywalizację w tym secie.

W kolejnej partii meczu role na boisku zmieniły się. Gospodynie wyciągnęły wnioski z poprzedniej partii. Odrzuciły od siatki swoje przeciwniczki, tym razem to one punktowały w bloku, prowadziły 9:4. Błędy własne oraz nieskończone ataki z pierwszego uderzenia sprawiły, że Solna przegrywała 6:14. Set nie miał większej historii, dominacja Energetyka nie podlegała żadnej dyskusji. Atak Martyny Szczepuły oraz Agaty Plagi sprawiły, że gospodynie były o krok od zwycięstwa.

Wieliczanki nie zamierzały się poddawać, pomimo że przegrywały 6:8 oraz 8:10 zdołały odrobić straty, doprowadziły do remisu po 10. Energetyk kontynuował swoją dobrą grę do stanu 17:14, po czym stanął w miejscu. Podobnie jak to miało miejsce w drugiej partii spotkania. Poznanianki w jednym ustawieniu straciły siedem punktów z rzędu, przegrywały 17:21. Zmiany w składzie oraz przerwy na żądanie na niewiele się zdały. Solna pewnie wygrała tego seta i o tym kto wygra ten mecz musiał decydować set prawdy.

W nim obie drużyny szły łeb w łeb do stanu po 4. Ciężar gry na siebie w poznańskiej ekipie wzięła Agata Plaga, po jej atakach Energetyk zbudował sobie dwupunktowe prowadzenie (6:4). Przewaga ta utrzymała się do stanu 9:7. Wieliczanki wyrównały po tym jak błąd w ataku popełniła Wiktoria Niwald (9:9). Wynik oscylował wokół remisu (11:11), kolejne akcje tego meczu należały do Energetyka. Po raz kolejny dała znać o sobie Agata Plaga. Błąd własny Solnej zakończył ten mecz.

MVP: Agata Plaga

Enea Energetyk Poznań – Solna Wieliczka 3:2
(25:20, 17:25, 25:15, 19:25, 15:12)

Składy zespołów:
Energetyk: Regulska, Pamuła, Plaga, Szczepuła, Jankowska, Stachowicz, Rafłako (libero) oraz Ziółkowska, Szczepuła
Solna: Ciesielczyk, Grabka, Muszyńska, Wełna, Ejsmont, Wieczorek, Reszelewska (libero) oraz Ciesielska, Wojciechowska, Wełna, Trojnar, Własowa, Dutkiewicz (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę