Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Płomień zgodnie z planem pokonał Olimpię

I liga K: Płomień zgodnie z planem pokonał Olimpię

Nie było niespodzianki w zaległym meczu pomiędzy Płomieniem Sosnowiec a Olimpią Jawor. Zawodniczki z Sosnowca pewnie i wysoko pokonały swoje rywalki i tym samym udanie otworzyły rok 2021. Było to dobre przetarcie dla Płomienia przed sobotnim starciem z liderem tabeli – Uni Opole.

W pierwszym secie spotkania na początku ostatni zespół tabeli dominował na boisku. Gospodynie popełniały proste błędy i w efekcie przegrywały 5:8. Następnie do głosu doszły zawodniczki Płomienia. Przy serii Marii Woźniczki odrobiły straty i miały jeden punkt przewagi (9:8). Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, obie ekipy popełniały wiele prostych błędów.

Gospodynie wzmocniły swoją zagrywkę, odrzuciły od siatki rywalki, kontrataki zamieniały na punkty i po kontrataku Magdaleny Trojnar miały cztery punkty więcej niż Olimpia (17:13). Podopieczne trenera Radosława Pokrywy po ataku ze środka w wykonaniu Agaty Mackiewicz przegrywały 17:19. Końcówka seta należała do zespołu z Sosnowca. Siatkarki Płomienia zdobyły pięć punktów z rzędu i po sprytnym zagraniu Patrycji Patoń wygrały pierwszą odsłonę 25:18.

Podbudowane zwycięstwem sosnowiczanki poszły za ciosem. Przyjezdne miały duże problemy z przyjęciem i po ataku Magdaleny Trojnar przegrywały 0:4. Pojedyncze akcje w wykonaniu Sandry Mielczarek, czy Agaty Mackiewicz na niewiele się zdały. Set miał jednostronny przebieg. Przy serii Patrycji Patoń zespół z Jawora stracił pięć punktów z rzędu i przegrywał 6:15. Wysoka przewaga podopiecznych trenera Krzysztofa Zabielnego utrzymała się do końca seta. Rywalizację w tym secie atakiem ze skrzydła zakończyła Maja Bodzęta.

Tylko na początku trzeciego seta ekipa z Dolnego Śląska dotrzymała kroku swoim rywalkom. Zespół Płomienia dominował w grze na siatce, punktował w bloku oraz w kontratakach. Atak Magdaleny Trojnar sprawił, że Płomień prowadził 9:5. Zawodniczki z Jawora stanęły w miejscu,  znów przy serii zagrywek Woźniczki straciły cztery punkty z rzędu i przegrywały 7:15. Trener Płomienia dokonał wielu zmian w składzie, a zmienniczki dobrze wywiązały się ze swoich ról. Wysoka przewaga w końcówce seta sprawiła, że zespół gospodyń rozluźnił się, a serią zagrywek podpisała się Pola Marcyjanik (24:19). Wówczas o pierwszą przerwę poprosił miejscowy szkoleniowiec. Po niej błąd w polu zagrywki popełniła wspomniana wcześniej Marcyjanik i tym samym trzy punkty zostały w Sosnowcu.

MVP: Kamila Colik

Asotra Płomień Sosnowiec – Olimpia Jawor 3:0
(25:18, 25:15, 25:19)

Płomień: Grodzka (7), Trojnar (13), Kołodziej (5), Woźniczka (5), Patoń (12), Kawa (12), Colik (libero) oraz Czerwińska (1), Bagrowska (3), Bodzęta (1) i Buczek (1)
Olimpia: Mirosławska (2), Mackiewicz (6), Deptuch (9), Piszcz, Mielczarek (9), Gierszewska (2), Kwolek (libero) oraz Krycka, Pietruszka (2), Makarewicz (1), Marcyjanik (2) i Klisiak (libero)