Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Płomień Sosnowiec z kompletem punktów w Stężycy

I liga K: Płomień Sosnowiec z kompletem punktów w Stężycy

Młoda ekipa Wieżycy wysoko zawiesiła poprzeczkę swoim rywalkom z Sosnowca, drużyna z Kaszub walczyła jak równy z równym. Pomimo ambitnej gry trzy punkty pojechały do Sosnowca. Trans-Ann Płomień umocnił się na trzecim miejscu, a Wieżyca zajmuje dwunastą lokatę w tabeli.

Na początku meczu zespół ze Stężycy narzucił swój styl gry. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Anna Fiedorowicz (7:3). Przyjezdne miały problemy z przyjęciem, myliły się w ataku. Przez dłuższy czas warunki gry dyktowały siatkarki ze Stężycy, prowadziły 13:10 i 16:13. Nic nie zapowiadało późniejszego, niekorzystnego przebiegu wydarzeń dla gospodyń.

W końcówce seta dobrą serią zagrywek popisały się Barbara Grejman oraz Agata Piankowska. Dzięki tym zawodniczkom było 22:18. Wówczas młodej drużynie z Kaszub przytrafił się przestój. Ciężar gry wzięła na siebie Oliwia Laszczyk, przy jej serii zagrywek przyjezdne wyrównały stan rywalizacji na 22:22. W ataku punktowała Monika Głodzińska, a ostatni punkt atakiem z jednej nogi zdobyła Wiktoria Nowak.

Zespół z południa Polski poszedł za ciosem i to on od samego początku drugiego seta był lepszy. Stężyczanki miały problemy z przyjęciem, myliły się w ataku i po tym jak punkt ze środka zdobyła Wiktoria Nowak przegrywały 3:7. Przerwa na żądanie wzięta przez Dawida Michora okazała się być dobrym posunięciem, jego podopieczne czujnie zagrały na siatce, punktowały w bloku. Mogła podobać się gra Natalii Bandurskiej oraz Marii Spławskiej. Po asie serwisowym tej pierwszej był remis po 8. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszej partii spotkania, gra obu drużyn falowała. Raz jedna, a raz druga ekipa obejmowała prowadzenie, po czym je traciła na rzecz swoich rywalek. Po sprytnej kiwce Wieżyca prowadziła 16:15, ta jednopunktowa przewaga gospodyń utrzymała się do stanu 19:18. Wówczas po raz kolejny swoją przewagę zaznaczyły siatkarki z Sosnowca. Dobrze zagrały w polu zagrywki, punktowały w bloku, po asie serwisowym Kseni Kurerowej prowadziły 24:21. Seta atakiem ze środka zamknęła Emilia Kaczmarzyk.

Otwarcie ostatniego seta należało do Wieżycy. Po tym jak punktowym blokiem popisała się Anna Fiedorowicz, było 4:2 dla gospodyń. Przyjezdne wyrównały stan rywalizacji na 5:5. Do stanu 8:8 wynik oscylował wokół remisu, następnie gra falowała. Najpierw po ataku Martyny Kłody dwa punkty więcej miał Płomień (10:8). Młoda drużyna ze Stężycy zdołała wyrównać  po błędzie swoich rywalek (10:10). Następnie zaznaczyła swoją przewagę dzięki skutecznej grze Anny Fiedorowicz (13:11 dla gospodyń). Riposta sosnowiczanek była natychmiastowa, serią trudnych zagrywek, w tym dwoma asami serwisowymi, popisała się Martyna Kłoda i było 18:13 dla Płomienia. Miejscowa ekipa zerwała się do odrabiania strat, lecz było na to za późno. Zepsuta zagrywka Natalii Bandurskiej zakończyła to spotkanie.

MVP: Ksenia Kurerowa

Wieżyca Stężyca – Trans-Anna Płomień Sosnowiec 0:3
(22:25, 22:25, 21:25)

Wieżyca: Bandurska, Milkowska, Spławska, Podlaska, Fiedorowicz, Dumańska Ropela-Puzdrowska (libero) oraz Grejman, Hewelt, Piankowska, Malinowska i Gołaszewska
Płomień: Kłoda, Kaczmarzyk, Kurerowa, Nowak, Głodzińska, Laszczyk, Samul (libero) oraz Śmietana i Natanek