Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Płomień przełamał się w Jarosławiu, SAN-Pajda z jednym punktem

I liga K: Płomień przełamał się w Jarosławiu, SAN-Pajda z jednym punktem

Zacięty mecz rozegrały drużyny SAN-Pajdy Jarosław i Płomienia Sosnowiec. Przyjezdne po trzech porażkach z rzędu wygrały ważny mecz i znalazły się na czwartym miejscu w tabeli. Jarosławianki przegrały ósmy mecz w bieżącym sezonie.

Jarosławianki po atakach Katarzyny Saj prowadziły 3:0, do stanu 7:4 utrzymała się ich przewaga, po czym dwoma asami serwisowymi popisała się Agnieszka Czerwińska i był remis po 7. Gospodynie szybko zbudowały sobie przewagę, przy serii Wiktorii Nowak odskoczyły swoim rywalkom na cztery punkty (12:8). W zespole z Sosnowca mnożyły się błędy własne w ataku oraz w przyjęciu. Ekipa z Podkarpacia dominowała na boisku w każdym elemencie siatkówki. Przy stanie 19:13 o drugą przerwę poprosił trener Krzysztof Zabielny. Po niej w polu zagrywki zameldowała się Agnieszka Czerwińska, dzięki niej przejezdne zniwelowały straty do trzech punktów, atakowała Patrycja Patoń (21:18). Końcówka tej partii należała do SAN-Pajdy, ciężar gry wzięła na siebie Aleksandra Dudek. Zawodniczka ta popisała się punktowym blokiem, jej punktowy atak zakończył rywalizację w tej części gry.

W drugim secie meczu role na boisku odwróciły się, sosnowiczanki przy serii Martyny Kołodziej prowadziły 6:0. Trener Piotr Pajda w krótkim czasie wykorzystał dwie przerwy na żądanie. Z biegiem czasu za sprawą Darii Dąbrowskiej miejscowe siatkarki zbliżyły się na dwa punkty do Płomienia, przegrywały 7:9. Gra obu ekip falowała, seriami zdobywały punkty i seriami je traciły, popełniły też błędy własne. Widać było zmęczenie środowymi meczami w Pucharze Polski. Ekipa beniaminka odskoczyła swoim przeciwniczkom na siedem punktów, w polu zagrywki nieźle spisała się Maria Woźniczka (18:11). Jarosławianki nie dawały za wygraną, rzuciły się do ataków, postawiły szczelny blok, nie do zatrzymania była Katarzyna Saj. Drużyna z Podkarpacia przegrywała 17:19. Tym razem to trener gości wykorzystał dwie przerwy na żądanie, obaj trenerzy rotowali składami. Po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Katarzyna Bagrowska było 22:18 dla przyjezdnych. Był to kluczowy moment tego seta, atakiem ze skrzydła tego seta zamknęła Patrycja Patoń.

W kolejnej części gry SAN-Pajda przy serii Kariny Chmielewskiej prowadził 5:0. Sosnowiczanki po raz kolejny miały problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia, punktowe zbicie Katarzyny Bagrowskiej sprawiło, że Płomień przegrywał 4:6. Gra w dalszym ciągu falowała, przyjezdne przy serii Magdaleny Trojnar doprowadziły do remisu 10:10. Do stanu 21:21 obie ekipy grały punkt za punkt i żadnej z nich nie udało się zbudować przewagi. Punktowy blok Płomienia oraz skuteczny kontratak Magdaleny Trojnar dały sosnowiczankom dwupunktową przewagę (23:21). Ostatni punkt w tej części gry zdobyła Katarzyna Bagrowska.

Jarosławianki do skutecznej gry poderwała Katarzyna Saj, przy jej zagrywkach miejscowe siatkarki prowadziły 10:4, zespół gości popełnił błędy własne w ataku w jednym ustawieniu stracił pięć punktów z rzędu. Gra w tej partii toczyła się pod dyktando zespołu z Jarosławia. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Aleksandra Dudek, punkty w ataku zdobyła Katarzyna Saj (18:10). W ekipie gości nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Do końca seta trwała przewaga i dominacja gospodyń, seta zakończyła Katarzyna Saj. O tym komu przypadnie końcowe zwycięstwo musiał decydować tie-break.

W nim trwała zacięta rywalizacja, żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać, wynik oscylował wokół remisu (3:3, 5:5). Na zmianie stron boisk minimalnie prowadził SAN-Pajda 8:7 po punktowym bloku Katarzyny Saj. Przyjezdne z Sosnowca skutecznie zagrały na siatce, postawiły szczelny blok i po bloku na Katarzynie Saj miały dwa punkty więcej od jarosławianek (12:10). Podopieczne Piotra Pajdy stanęły w miejscu, nie radziły sobie z zagrywką Patrycji Patoń. Zawodniczka ta w końcówce zdobyła dwa punkty bezpośrednio w tym elemencie i tym samym zapewniła zwycięstwo swojej ekipie.

SAN-Pajda Jarosław – Asotra Płomień Sosnowiec 2:3
(25:20, 21:25, 22:25, 25:18, 10:15)

SAN-Pajda: Stepko (4), Chmielewska (3), Nowak (10), Saj (26), Dąbrowska (13), Dudek (14), Murdza (libero) oraz Bagniak,  Krysztofiak (6), Szymańska i Papszun
Płomień: Trojnar (14), Czerwińska (9), Bagrowska (23), Kołodziej (6), Woźniczka (2), Patoń (21), Colik (libero) oraz Grodzka, Kawa (2), Buczek i Bodzęta (1)