Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo Energetyka

I liga K: Pewne zwycięstwo Energetyka

W meczu 21. kolejki I ligi kobiet zmierzyły się AZS Politechnika Śląska Gliwice i ENEA Energetyk Poznań. Gliwiczanki nie sprostały rywalkom i, podobnie jak w pierwszej części sezonu zasadniczego, przegrały 0:3. Jedynie w trzecim secie gospodynie miały szansę na przedłużenie rywalizacji, ale ostatecznie ciężar gry udźwignęły poznanianki.

Nie da się ukryć, że dwa pierwsze sety spotkania w Gliwicach nie miały większej historii. W obu partiach przyjezdne szybko wychodziły na kilkupunktowe prowadzenie, dominując zupełnie swoje przeciwniczki.

Dopiero w trzeciej partii gospodynie ruszyły do ataku, zaskakując ekipę z Poznania. Siatkarki AZS-u Politechnika Śląska prowadziły praktycznie przez całego seta i to całkiem wysoko, bowiem w pewnym momencie było już 20:13 dla miejscowych. Kibice gliwiczanek byli już niemal pewni, że Akademiczki przedłużą rywalizację i wtedy zawodniczki Energetyka się ocknęły. Zaczęły odrabiać punkt za punktem, doprowadzając do remisu. W końcówce poszły za ciosem i w decydujących momentach nie odpuściły. Ostatecznie wygrały 25:23 i cały mecz 3:0.

Dzięki tej wygranej Energetyk wskoczył na 2. miejsce w tabeli 1. ligi. Przy 19 rozegranych spotkaniach poznanianki wyprzedzają Stal Mielec o 2 „oczka”, przy czym mielczanki mają rozegrany o jeden mecz więcej.

AZS Politechnika Śląska Gliwice – ENEA Energetyk Poznań 0:3
(13:25, 15:25, 23:25)

AZS: Ciesielczyk (9), Napalkova (3), Jakóbiak (2), Skowron (7), Cygan (4), Skiba (8), Szmigielska (libero) oraz Wilczek (2) i  Nudha (1)
Energetyk: Klekot (3), Regulska (3), Świtek (12),  Miechowicz (13), Okraba (6), Nowakowska (16), Wnuk (libero) oraz Niwald (2), Stachowiak  (1) i Wojciechowska