Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo Karpat w Częstochowie

I liga K: Pewne i wysokie zwycięstwo Karpat w Częstochowie

Karpaty Krosno zgodnie z planem wywiozły trzy punkty spod Jasnej Góry. Gospodynie tylko w pierwszym secie przekroczyły barierę 20 punktów. Drugi i trzeci set nie miał większej historii. Gospodynie niezmiennie zajmują ostatnie miejsce w tabeli, drużyna gości po tym meczu jest szósta.

Na początku meczu gospodynie prowadziły 3:1, następnie do głosu doszła ekipa z Podkarpacia, która wyrównała stan rywalizacji na 3:3 i poszła za ciosem. W drużynie spod Jasnej Góry mnożyły się błędy własne, w jednym ustawieniu straciła ona ona siedem punktów z rzędu, przegrywała 4:11. Więcej atutów po swojej stronie miały krośnianki, kolejna seria punktowa dała im dziesięciopunktową przewagę (18:9). Pomimo niekorzystnego wyniku miejscowe siatkarki nie poddawały się, tym razem to one zniwelowały straty do pięciu punktów (16:21). Grę przerwał trener Dominik Stanisławczyk, jego podopieczne do końca seta kontrolowały boiskowe wydarzenia. Gospodynie, co prawda w końcówce zerwały się odrabiania strat, lecz było na to za późno. Karpaty wygrały tę część rywalizacji w stosunku 25:21.

Do stanu 4:5 Częstochowianka dotrzymała kroku swoim przeciwniczkom. Ekipa z Krosna dyktowała warunki gry i raz za razem powiększała swoją przewagę. Było 8:4, a gdy przewaga Karpat wzrosła do ośmiu punktów, grę przerwała trenerka Anita Krzyczmonik (7:15). Miejscowe siatkarki nie miały w tej części meczu zbyt wiele do powiedzenia, zespołowi gości wychodziło niemal wszystko. Karpaty dominowały w każdym elemencie gry, ich przewaga nie podlegała żadnej dyskusji. Set ten zakończył się wysokim zwycięstwem drużyny z Krosna w stosunku 25:14.

Do stanu 5:6 Częstochowianka dotrzymała kroku Karpatom. Następnie, podobnie jak to miało miejsce w dwóch poprzednich setach drużyna z Podkarpacia wskoczyła na swój poziom i prowadziła 12:8. Miejscowa drużyna nie była w stanie odrobić strat, była w odwrocie. Krośnianki dominowały w polu zagrywki, ich prowadzenie wzrosło do sześciu punktów (19:13). Końcówka seta była popisem zespołu gości, który pewnie i zdecydowanie wygrał całe spotkanie.

Częstochowianka Częstochowa – Karpaty Krosno 0:3
(21:25, 14:25, 16:25)

Częstochowianka: Komorek, Formela, Grabińska, Chmielewska, Witkowska, Wrzeszcz-Drabik, Luftner(libero) oraz Strużyk, Tarnawska i Kowalik (libero)
Karpaty: Bogdanowicz, Makarewicz, Szczelokowa, Oktaba, Gliniecka, Grodzka, Dąbrowska (libero) oraz Hochołowska, Kuczyńska i Wosiewicz (libero)