Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Olimpia bez szans w meczu z tarnowiankami

I liga K: Olimpia bez szans w meczu z tarnowiankami

fot. Tomasz Schenk - Jedynka Tarnów

Zespół z Tarnowa wygrał 3:0 z Olimpią Jawor. Mecz nie miał większej historii, toczył się pod wyraźne dyktando przyjezdnych. Dzięki temu zwycięstwu tarnowianki wciąż liczą się w grze o pierwszą czwórkę. Jaworzanki są jedną nogą w drugiej lidze, w ich przypadku musiałby przytrafić się prawdziwy siatkarski cud, aby przedłużyły swój ligowy byt.

Tarnowianki od samego początku meczu narzuciły swój styl gry gospodyniom. Miejscowe siatkarki miały duże problemy z przyjęciem. Ponownie – jak to miało we wcześniejszych meczach z udziałem Olimpii – pojawiły się w ich grze te same błędy. Punkt zdobyty przez Vivan Pellegrino dał przyjezdnym pięciopunktową przewagę (6:1). Podopieczne trenera Radosława Pokrywy były w odwrocie, seriami traciły punkty i popełniały wiele błędów. Punktowy atak Ewy Bimkiewicz sprawił, ze zespół z Małopolski prowadził różnicą siedmiu punktów (14:7). Jaworzanki tylko w końcówce zbliżyły się do swoich rywalek na trzy punkty. Na więcej nie było ich stać, a seta atakiem ze środka zakończyła Vivian Pellegrino.W drugim secie najpierw prowadziła Olimpia 4:1, ale przyjezdne szybko odpowiedziały swoim rywalkom. Punktowała Vivian Pellegrino i był remis po 5:5. Do stanu 8:8 toczyła się wyrównana gra. Przy 12:10 w polu zagrywki zameldowała się Magdalena Szabo, popisała się serią trudnych zagrywek, jej koleżanki punktowały w bloku i tablica wyników wskazała prowadzenie zespołu gości 17:10. Set miał jednostronny przebieg, gospodynie stanęły w miejscu, nie potrafiły przebić się przez szczelny blok swoich rywalek, miały duże problemy z przyjęciem, a ich gra była czytelna. W efekcie tego wysoko przegrały tę część meczu w stosunku 14:25.

Set trzeci był ostatnim. Na początku żadnej z drużyn nie udało się zbudować wyraźnej przewagi (4:4, 6:6). Atak Magdaleny Szabo ze skrzydła dał zespołowi z Tarnowa dwupunktowe prowadzenie (7:5). Grę przyjezdnych napędziła Ewa Bimkiewicz. Po jej zbiciach było 14:9 dla przyjezdnych. Siatkarkom z Jawora ponownie przytrafił się przestój, który był dla nich bolesny w skutkach. Zespół z Małopolski miał w swoich szeregach bardziej doświadczone siatkarki, które poderwały całą drużynę do skutecznej gry. Tarnowianki punktowały w ataku oraz w bloku, ich prowadzenie ani przez moment nie było zagrożone. W ekipie z Jawora nie była zawodniczki, która wzięłaby na siebie odpowiedzialność za grę całego zespołu. Punktowy blok zespołu gości zakończył tego seta i mecz.

Olimpia Jawor – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3
(20:25, 14:25, 20:25)

Składy zespołów:
Olimpia: Mirosławska (1), Pietruszka (10), Mackiewwicz (7), Deptuch (8), Piszcz (1), Gierszewska (8), Klisiak (libero) oraz Krycka, Makarewicz (1) i Marcyjanik
Grupa: Szabo (6), Dreczka (5), Szczygieł (1), Bimkiewicz (14), Kaczorowska (16), Pellegrino (16),  Krześlak (libero) oraz Cur, Stroińska (2) i Szpak

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę