Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niespodzianka w Szczyrku, Olimpia z kompletem punktów

I liga K: Niespodzianka w Szczyrku, Olimpia z kompletem punktów

Zajmująca ostatnie miejsce w tabeli Olimpia Jawor wywiozła komplet punktów ze Szczyrku. Drużyna z Dolnego Śląska wygrała z SMS-em 3:1 i było to drugie zwycięstwo jaworzanek w tegorocznych rozgrywkach. Olimpia spadła z I ligi, a SMS zajął drugie miejsce na koniec sezonu.

Młode siatkarki ze Szczyrku przystąpiły do meczu z ostatnią Olimpią w zupełnie zmienionym składzie. Przed tym meczem było wiadomo już wszystko, SMS zajął najwyższe drugie miejsce w historii swoich występów w I lidze kobiet, a Olimpia po rocznym pobycie pożegnała się z I ligą kobiet i opuściła jej szeregi. Młode siatkarki w porównaniu do meczu z Płomieniem Sosnowiec wystąpiły w zupełnie innym składzie.  – W ostatnim meczu z Olimpią szansę gry i zaprezentowania się otrzymają inne siatkarki  – powiedział trener Wiesław Popik.

Gospodynie żałować mogą zwłaszcza premierowego seta, który rozpoczęły od prowadzenia 8:2 i choć za jego połową także miały przewagę, to schodziły z boiska pokonane. Powodem tego była złe przyjęcie zagrywki.

Odwrócenie losów partii „nakręciło” grę rywalek, które pogodzone z losem spadkowicza z I ligi wspięły się na wyżyny pod względem siatkarskim, ale i wolicjonalnym. O ile set numer dwa padł łupem zawodniczek ze Szczyrku, utrzymujących dobrą skuteczność w ataku, tak kolejne odsłony – począwszy od stanu 8:3 – toczyły się pod wyraźne dyktando Olimpii, triumfującej w Szczyrku 3:1. W szeregach SMS PZPS najwięcej „oczek” 16 zapisała Martyna Leoniak. 12 punktów dołożyła Natalia Szmajduch. Za pozytywne uznać należy również po 3 „czapy” autorstwa Sonii Stefanik i Dominiki Pierzchały Wiktoria Makarewicz napędziła grę swojej drużyny, a w sukurs przyszła jej Sandra Mielczarek. Makarewicz zanotowała bardzo wysoką skuteczność w ataku – 61%.

Pomimo większej liczby błędów – Olimpia – 30, SMS – 22 – przyjezdne mogły cieszyć się z drugiego zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach. Warto dodać, że o zwycięstwie Olimpii zadecydowała lepsza skuteczność w ataku 44%, SMS miał w tym elemencie – 38%. Przyjezdne były też minimalnie lepsze w polu zagrywki (8-5).

SMS PZPS Szczyrk – KS Olimpia Jawor 1:3
(21:25, 25:23, 18:25, 20:25)

SMS: Czaplicka, Pierzchała (5), Szmajduch (12), Piasecka (8), Leoniak (16), Hyży (4), Łyduch (libero) oraz Zagumny (2), Stefanik (3), Pietrzak, Jankowska (2), Lenik (1), Staniszewska (1) i Dąbrowska (libero)
Olimpia: Grubasz (3), Mackiewicz (12), Makarewicz (24), Deptuch (12), Piszcz (2), Mielczarek (24), Klisiak (libero) oraz Mirosławska, Pietruszka i Kwolek (libero)