Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niespodzianka w Sosnowcu, dwa punkty dla Karpat

I liga K: Niespodzianka w Sosnowcu, dwa punkty dla Karpat

fot. Karpaty Krosno

Do niespodzianki doszło w Sosnowcu, gdzie miejscowy Płomień przegrał 2:3 z niżej notowaną drużyną z Krosna. Sosnowiecka drużyna mocno skomplikowała sobie drogę do gry w pierwszej czwórce. Krośnianki zapewniły sobie utrzymanie w I lidze.

Zespół Płomienia od samego początku meczu dominował na boisku. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem, myliły się w ataku. Po ataku Moniki Kawy było 6:3 dla gospodyń. Sygnał do odrabiania strat dała Natalia Budnik, popisała się dwoma asami serwisowymi i Karpaty przegrywały tylko 7:9. Seria błędów własnych beniaminka sprawiła, że przy stanie 11:10 dla gości, grę przerwał trener Krzysztof Zabielny. Reprymenda okazała się być skuteczna. Przy serii Martyny Kołodziej gospodynie zbudowały sobie siedmiopunktową przewagę (17:12). Krośnianki myliły się w każdym elemencie siatkówki, z kolei ich rywalki punktowały w kontratakach i czujnie zagrały w obronie. Seta punktowym atakiem zakończyła Magdalena Trojnar.W drugiej odsłonie meczu obraz gry uległ zmianie. Sosnowiczanki po autowym ataku swoich rywalek prowadziły 4:2. Do remisu po 7 doprowadziła sprytnym zagraniem Amelia Bogdanowicz. Krośnianki przejęły inicjatywę, a w ataku ręki nie zwalniała Monika Głodzińska. Do stanu 12:12 obie drużyny grały punkt za punkt. Następnie swoją przewagę zaznaczyły podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka. Przyjezdne punktowały w bloku i w polu zagrywki, w efekcie tego prowadziły 17:14. Do kolejnego remisu doszło po tym jak punkt z piłki przechodzącej zdobyła Agnieszka Czerwińska (18:18). Karpaty odskoczyły na trzy punkty, lepiej spisały się w polu zagrywki. Seta asem serwisowym zamknęła Natalia Sławińska.

Ekipa z Podkarpacia poszła za ciosem, serią trudnych zagrywek popisała się Natalia Budnik, a gospodynie stanęły w miejscu i w jednym ustawieniu straciły pięć punktów z rzędu (1:7). Siatkarki Płomienia nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia i były w odwrocie. W zespole z Sosnowca nie było zawodniczki, która poderwałaby swoje koleżanki do skutecznej gry. Przyjezdne ustrzegły się błędów własnych, punktowały w kontratakach i po zbiciu Moniki Głodzińskiej prowadziły 16:9. Słabe przyjęcie oraz błędy własne zadecydowały o wysokim zwycięstwie zespołu z Krosna w tej części meczu.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji w tym meczu Płomień musiał wygrać seta numer cztery. Trener Zabielny dokonał roszad w składzie zespołu. Przez dłuższy czas wynik oscylował wokół remisu (4:4, 6:6). Ponownie dała znać o sobie Martyna Kołodziej. Dzięki niej Płomień odskoczył na trzy punkty (9:6). Ta przewaga sosnowieckiej drużyny utrzymała się do stanu 12:9, krośnianki wyrównały stan set na 12:12. Gospodynie wzmocniły swoją zagrywkę, czujnie zagrały na siatce i miały pięć punktów więcej niż Karpaty (18:13). Tym razem to zespół z Krosna stanął w miejscu i seriami tracił punkty. Miejscowe zawodniczki nie dały odebrać przewagi, do końca seta utrzymały wypracowaną przewagę. Skutecznym atakiem ze skrzydła rywalizację zakończyła Magdalena Trojnar. O tym komu przypadnie zwycięstwo w tym meczu musiał decydować tie-break.

W nim żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Przyjezdne po kontrataku Natalii Sławińskiej prowadziły 5:3. Krośnieński zespół poszedł za ciosem i przy zmianie stron boiska powiększył przewagę do trzech punktów (8:5). Gospodynie po ataku Patrycji Patoń doprowadziły do remisu po 12. Krośnianki nie zwalniały ręki w polu zagrywki, a ponownie z dobrej strony pokazała się Natalia Sławińska. Punktowy blok na Magdalenie Trojnar zakończył ten mecz.

MVP: Natalia Budnik

Asotra Płomień Sosnowiec – Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno 2:3
(25:16, 21:25, 17:25, 25:19, 12:15)

Składy zespołów:
Płomień: Trojnar (12), Kołodziej (6), Buczek (2), Patoń (24), Abramajtys (4), Kawa (6), Colik (libero) oraz Grodzka (4), Czerwińska (1), Bagrowska (15), Bodzęta (1), Woźniczka (1), i Bartyzel (libero)
Karpaty: Bogdanowicz (3), Filipek (6), Głodzińska (22), Kobus (13), Budnik (14), Sławińska (14), Machowska (libero) oraz Wełna i Wisz

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę