Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Nierówny mecz w Tarnowie na korzyść gospodyń

I liga K: Nierówny mecz w Tarnowie na korzyść gospodyń

fot. Tomasz Schenk - Jedynka Tarnów

Do podziału punktów doszło w Tarnowie. Grupa Azoty nie wykorzystała swoich szans na zdobycie pełnej puli punktów i ostatecznie musiała zadowolić się dwoma. Dzięki tej wygranej zespół z Małopolski znalazł się na siódmym miejscu w tabeli i ma tyle samo punktów, co Solna i Częstochowianka.

Zespół z Częstochowy rozpoczął mecz od mocnego uderzenia, przy serii Izabeli Matyszczak prowadził 6:0. Gospodynie nie dawały za wygraną, do remisu 6:6 doprowadziła Ewa Bimkiewicz. Grę tarnowianek napędziła kapitan Magdalena Szabo, dzięki jej atakom oraz zagrywkom tablica wyników wskazała prowadzenie tarnowianek 14:10. Gra obu ekip falowała, obie popełniły błędy. Podopieczne trenera Wojciecha Serafina po ataku Klaudii Kaczorowskiej prowadziły 20:16. W końcówce seta popełniały one jednak błędy i po ataku Angeli Mroczek doszło do remisu 22:22. Dwa błędy własne zespołu gości zadecydowały o porażce tego zespołu w premierowym secie.W drugiej odsłonie meczu, podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie, zespół spod Jasnej Góry prowadził 4:0. Zespół z Małopolski wyrównał po serii błędów częstochowianek (7:7). Gra była bardzo nierówna i falowała, obie drużyny popełniły dużą ilość błędów własnych. Do stanu 13:13 gra toczyła się punkt za punkt po czym gospodynie zbudowały sobie dwupunktową przewagę (15:13). Kilka chwil później przy serii Patrycji Jakubowskiej było 19:16 dla zespołu gości. Zawodniczka ta popisała się dwoma asami serwisowymi. Przy kolejnej serii tym razem Rozalii Hnatyszyn było 24:18, zawodniczki z Małopolski stanęły w miejscu seriami traciły punkty i po ataku Natalii Sidor przegrały tę partię.

Set trzeci miał jednostronny przebieg. Grę zespołu z Tarnowa napędzała Ewa Bimkiewicz, popisała się punktowymi atakami oraz asem serwisowym (8:3). Tym razem zespół spod Jasnej Góry w ogóle nie podjął rywalizacji, seriami tracił punkty. Po tym jak punkt z piłki przechodzącej zdobyła Vivian Pellegrino było 15:6 dla miejscowej ekipy. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha wysoko przegrały tego seta w stosunku 11:25.

Gospodynie poszły za ciosem i od samego początku dyktowały warunki gry. Punktowy blok Vivian Pellegrino i Klaudii Kaczorowskiej dał tarnowiankom trzypunktową przewagę (8:5). Przewaga zespołu z Tarnowa wzrosła do czterech punktów po ataku z piłki przechodzącej w wykonaniu Simony Dreczki (12:8). Przyjezdne nie poddawały się, przy serii Natalii Sidor doprowadziły do remisu (14:14). Podobnie jak to miało miejsce w drugim secie gra falowała, tarnowianki odskoczyły swoim przeciwniczkom na pięć punktów (21:16). Nie mające nic do stracenia przyjezdne rzuciły się do ataku, z bardzo dobrej strony pokazała się Wiktoria Szumera, gospodynie w jednym ustawieniu straciły pięć punktów z rzędu i doszło do remisu 21:21. Zespół z Tarnowa stanął w miejscu, mylił się w ataku, nadziewał się na blok swoich rywalek. Blok na Klaudii Kaczorowskiej sprawił, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

W nim gospodynie przy serii Karoliny Szczygieł prowadziły 6:0, punkty w ataku zdobyła Magdalena Szabo. Na zmianie stron boisk było 8:2 dla tarnowianek. Dzięki Rozalii Hnatyszyn częstochowianki zbliżyły się na trzy punkty do gospodyń i przegrywały 6:9. Na więcej zespołu gości nie było stać, ponownie dała znać o sobie Ewa Bimkiewicz (11:7). Siatkarka ta punktowym atakiem zakończyła ten mecz.

MVP: Paulina Krześlak

Grupa Azoty Roleski Tarnów – KS Częstochowianka Częstochowa 3:2
(25:23, 19:25, 25:11, 23:25, 15:9)

Składy zespołów:
Grupa: Szabo (20), Dreczka (2), Szczygieł (2), Bimkiewicz (19), Kaczorowska (12), Pellegrino (13), Krześlak (libero) oraz Cur i Szpak (1)
Częstochowianka: Sidor (15), Matyszczak, Hnatyszyn (12), Mroczek (17), Ociepa (4), Lach (9), Wysokińska (libero) oraz Szumera (1), Szynkiel, Pietrzkiewicz, Zych (1), Jakubowska (4) i Piekarz (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę