Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Tylko dwa mecze w 6. serii gier, koronawirus rozdaje karty

I liga K: Tylko dwa mecze w 6. serii gier, koronawirus rozdaje karty

fot. pgsador.it

W szóstej kolejce spotkań w I lidze kobiet dojdą do skutku tylko dwa mecze. SMS Szczyrk zmierzy się z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, a NOSiR powalczy o zwycięstwo we własnej hali z Karpatami Krosno. Na wniosek Olimpii Jawor odwołano spotkanie ze Stalą Mielec. Nie odbędą się również spotkania w Sosnowcu, Opolu i Poznaniu.

Do spotkania kolejki urasta mecz SMS-u PZPS Szczyrk z AZS-em Politechniki Śląskiej. Uczennice ze Szczyrku nie przegrały do tej pory żadnego meczu, rozegrały zaledwie dwa mecze i mają na swoim koncie pięć punktów. Podopieczne trenera Popika przegrały w Pucharze Polski ze Stalą Mielec, choć były o krok od zwycięstwa. –  Rywalki zaczęły bardzo dobrze bronić. My nie wykorzystywaliśmy swoich szans, w tym piłek meczowych – zaznacza Miłosz Majka. Gliwiczanki w ostatniej serii gier pokonały Olimpię Jawor i zajmują obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Z dużym szacunkiem o najbliższym przeciwniku wypowiedziała się kapitan zespołu z Gliwic Agata Skiba. – SMS Szczyrk z roku na rok gra coraz lepiej. Drużyna ta ma w swoim składzie młode, perspektywiczne zawodniczki, dla których to jest początek siatkarskiej przygody i na pewno będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony w każdym meczu – powiedziała zawodniczka. AZS Politechniki Śląskiej Gliwice wygrał trzy spotkania i przegrał dwa. –  Jeśli chodzi o naszą drużynę, to myślę, że mamy duże możliwości, żeby walczyć o jak najwyższe cele w tym sezonie, ale jeszcze dużo pracy przed nami. Musimy wyeliminować wszystkie mankamenty z naszej gry i wtedy dopiero będziemy groźnym przeciwnikiem dla każdego – zakończyła Agata Skiba. Zapowiada się zatem ciekawy mecz, doświadczenie przemawia za ekipą z Gliwic, po stronie SMS-u jest waleczność. Kto będzie lepszy w tym spotkaniu okaże się w sobotę.Beniaminek Nowego Dworu Mazowieckiego zagra z Karpatami Krosno. Mecz ten będzie miał ważne znaczenie dla układu w dolnych rejonach tabeli. W nieco lepszej sytuacji są zawodniczki z Mazowsza. W zaległym meczu Świt przegrał ze Stalą Mielec 2:3. Nowodworzanki mają na swoim koncie cztery punkty, a ich rywalki z Krosna trzy. Obie drużyny wygrały tylko po jednym meczu. Ekipa z Podkarpacia w ostatniej kolejce spotkań niespodziewanie pokonała wyżej notowaną Częstochowiankę 3:1. Podopieczne trenera Stanisławczyka przełamały serię trzech porażek i zapisały na swoje konto pierwsze trzy punkty. Zwycięzca tego starcia ze spokojem będzie mógł patrzeć w górę tabeli.

Koronawirus został wykryty w ekipie Energetyka Poznań, SAN-Pajdy Jarosław, Uni Opole oraz Grupy Azoty Roleski Tarnów. Mecze z udziałem tych drużyn zostały przełożone. Nie odbędzie się również spotkanie w Jaworze. Siatkarki Stali Mielec były już niemal w drodze, gdy do klubu dotarła informacja, że na wniosek Olimpii mecz został odwołany.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved