Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LTS Legionovia lepsza od SAN-Pajdy Jarosław

I liga K: LTS Legionovia lepsza od SAN-Pajdy Jarosław

W 18. rundzie rozgrywek I ligi Kobiet klasyfikowana na przedostatnim miejscu LTS Legionovia Legionowo pokonała przed własną publicznością znajdującą się wyżej drużynę SAN-Pajda Jarosław. Wynik spotkania i zdobyte przez gospodynie punkty nie zmienił pozycji obu zespołów w tabeli klasyfikacyjnej.

Inauguracyjny set rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn. Raz jedna raz druga drużyna zdobywała punkty, a wynik oscylował wokół remisu (6:6). Pierwsze na prowadzenie wysunęły się siatkarki z Jarosławia, które dzięki kilku skutecznym akcjom miały cztery „oczka” z przodu (10:6). Legionowianki nie zamierzały się poddać i jak najszybciej starały się doprowadzić do remisu, jednak jarosławianki trzymały ich na bezpieczny dystans kilku punktów. Gdy odsłona zbliżała się ku końcowi drużyna SAN-Pajda prowadziła ośmioma punktami (23:15), a gospodynie meczu nie mogły znaleźć skutecznego sposobu na zatrzymacie przeciwniczek. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:18 dla zespołu SAN-Pajda.

Druga partia również rozpoczęła się wyrównanej gry (4:4). Tym razem pierwsze na prowadzenie wyszły gospodynie spotkanie niezrażone przegraną w poprzednim secie. Jarosławianki nie poddały się, szybko doprowadziły do wyrównania, a następnie same wypracowały niewielką przewagę punktową, która jednak nie trwała długo. Siatkarki z Legionowa najpierw doprowadziły do remisu po 9, a następnie przystąpiły do ataku i po chwili prowadziły trzema „oczkami”. Zawodniczki SAN-Pajdy starały się gonić, ale legionowianki utrzymywały je na bezpieczny dystans aż do końca partii, która ostatecznie zakończyła się korzystnym dla gospodyń wynikiem (25:21).

Trzecia odsłonę lepiej zaczęły przyjezdne i mimo początkowego remisu, szybko wypracowały kilkupunktową przewagę (9:4). Zawodniczki z Legionovii ze  wszystkich sił starały się dogonić przeciwniczki wynikiem, jednak nie było to proste. Kilka razy udało im się zbliżyć na różnicę jednego punktu, ale wtedy siatkarki z Jarosławia ponownie uciekały wynikiem. Do remisu legionowianki doprowadziły dopiero w końcówce seta (23:23), który zakończył się na ich korzyść w grze na przewagi (28:26).

Rozpędzone po poprzednim secie siatkarki Legionovii czwartego seta rozpoczęły od pięciopunktowego prowadzenia (5:0). Jarosławianki starały się zdobywać punkty, ale ich gra na jakiś czas stanęła, co doskonale wykorzystywały gospodynie spotkania (11:3). Przewaga drużyny z Legionowa stale rosła, zdobywały punkty seriami (22:9), a zespół z Jarosławia nie mógł znaleźć sposobu na zatrzymanie przeciwniczek i poprawę swojej gry. Mimo że w końcówce spotkania drużynie SAN-Pajda udało się odrobić kilka punktów, to w żaden sposób nie powstrzymało to Legionovii w wygraniu tej partii oraz całego meczu.

LTS Legionovia Legionowo – SAN-Pajda Jarosław 3:1
(18:25, 25:21, 28:26, 25:14)

Legionovia: Lenik, Mras, Dębowska, Górecka, Jedut, Duda, Kulig (libero) oraz Łubianka, Dąbrowska, Kolanek, Kielak
SAN-Pajda: Zięba, Dąbrowska, Saj, Papszun, Szmajduch, Krysztofiak, Machowska (libero) oraz Magierowska  Grzelak