Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk nie zwalnia tempa, SAN-Pajda z kolejną porażką

I liga K: Energetyk nie zwalnia tempa, SAN-Pajda z kolejną porażką

W zaległym meczu 6. kolejki I ligi kobiet drużyna Energetyka Poznań pokonała SAN-Pajdę Jarosław 3:1. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu ekipy ze stolicy Wielkopolski. Dzięki trzem punktom w tym meczu podopieczne trenera Marcina Patyka znalazły się na drugim miejscu w tabeli.

W początkowym okresie gry obie drużyny grały punkt za punkt (3:3, 5:5). Po asie serwisowym Oriany Miechowicz i punktowym bloku na Katarzynie Saj było 7:5 dla Energetyka. Kolejny blok, tym razem na Wiktorii Nowak, dał gospodyniom trzypunktową przewagę (10:7). Odpowiedź jarosławianek była natychmiastowa. W kontratakach punktowały Aleksandra Dudek oraz Katarzyna Saj, przyjezdne traciły jeden punkt do gospodyń (11:12). Gra obu drużyn falowała, podopieczne trenera Marcina Patyka zbudowały sobie czteropunktową przewagę (16:12), po czym stanęły w miejscu i straciły trzy punkty z rzędu. Przy ich minimalnym prowadzeniu (16:15) o przerwę poprosił Marcin Patyk. Po tej przerwie do głosu ponownie doszły poznanianki, przy serii Weroniki Fojucik zdobyły cztery punkty z rzędu i prowadziły 22:16. Był to kluczowy moment tego seta, atakiem z szóstej strefy seta zamknęła Pola Nowakowska.

Otwarcie drugiego seta należało do zespołu z Jarosławia, gospodynie popełniły błędy własne i przegrywały 1:4. Riposta zespołu z Wielkopolski była natychmiastowa, przy serii Anny Regulskiej doszło do remisu po 4. Przyjezdne czytały grę swoich rywalek, czujnie zagrały na siatce, punkty zdobyła Wiktoria Nowak (9:5). Inicjatywa należała do jarosławianek, które odrzuciły od siatki swoje rywalki, punktowały w bloku i miały sześć punktów więcej niż Energetyk (15:9). W zespole z Poznania szwankowało przyjęcie, przy serii Wiktorii Nowak było 22:14. Set ten zakończył się wysokim zwycięstwem zespołu gości w stosunku 25:18.

W kolejnej partii tego meczu żadnej z drużyn nie udało się wypracować wyraźnej przewagi. Po dwóch punktach zdobytych przez Wiktorię Nowak SAN-Pajda prowadził 6:4. Podopieczne trenera Marcina Patyka szybko wyrównały stan seta na 6:6 i wynik ponowne oscylował wokół remisu. Obie drużyny kończyły ataki z pierwszego uderzenia. Poznanianki czujnie zagrały na siatce, mogła podobać się gra Izabeli Klekot, przy jej serii Energetyk prowadził 12;8, a trener gości w szybkim czasie wykorzystał dwie przerwy na żądanie. Jarosławianki doprowadziły do remisu po 12, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Aleksandra Dudek. Gra obu ekip falowała, obie seriami zdobywały punkty i seriami je traciły. Przy serii Anny Regulskiej gospodynie prowadziły 17:13, po asie serwisowym Katarzyny Saj przewaga poznanianek zmalała do jednego punktu (17:16). W końcówce drużyna z Poznania postawił szczelny blok, punktowała w kontratakach i miała cztery punkty więcej niż drużyna z Jarosławia (21:17). As serwisowy Izabeli Klekot sprawił, że poznanianki prowadziły 24:19. Ich rywalki zerwały się o ataków, zryw okazał się być mocno spóźniony. Wprawdzie podopieczne Piotra Pajdy zbliżyły się na jeden punkt do swoich rywalek, ale ostatnie słowo w tej części gry należało do miejscowej ekipy. Seta atakiem zamknęła Klaudia Świstek.

Set czwarty rozpoczął się od mocnego uderzenia Energetyka. Przy serii Klaudii Świstek poznanianki prowadziły 4:0. W zespole z Jarosławia szwankowało przyjęcie, ciężar gry na siebie wzięła Aleksandra Dudek. Zawodniczka ta popisała się mocnymi zagrywkami i dzięki niej przyjezdne odrobiły straty i miały dwa punkty więcej od poznanianek (9:7). Zawodniczki z Poznania w środkowej części seta poddały dłoń swoim rywalkom, a te wykorzystały chwile słabości swoich rywalek. Zespół z Podkarpacia prowadził 12:8, z dobrej strony pokazała się Katarzyna Saj. Miejscowe siatkarki nie pozostały dłużne, wyrównały stan seta na 12:12, atakowała Klaudia Świstek. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Miejscowa ekipa po raz kolejny czujnie zagrała na siatce, punktowała w bloku, a po asie Anny Regulskiej prowadziła 19:15. Podopieczne Piotra Pajdy całkowicie oddały inicjatywę swoim rywalkom, przy serii zagrywek Weroniki Fojucik doszło do zakończenia rywalizacji w tym secie.

MVP: Daria Skomorowska

Enea Energetyk Poznań – SAN-Pajda Jarosław 3:1
(25:20, 18:25, 25:23, 25:17)

Energetyk: Klekot (8), Regulska (8), Świstek (13), Miechowicz (20), Fojucik (18), Skomorowska (libero) oraz Nowakowska (2), Stachowiak (1) i Bińczycka
SAN-Pajda: Stepko (2), Chmielewska (4), Nowak (11), Saj (9), Dąbrowska (6), Dudek (18), Murdza (libero) oraz Bagniak, Krysztofiak (7), Bazan, Szymańska i Dutkiewicz (libero)