Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk Poznań wywiózł dwa punkty ze Szczyrku

I liga K: Energetyk Poznań wywiózł dwa punkty ze Szczyrku

Długi i zacięty był zaległy mecz w Szczyrku pomiędzy miejscowym zespołem uczennic SMS PZPS i także należącym do pierwszoligowej „szpicy” poznańskim Energetykiem. Bohaterkami drużyny gości były Oriana Miechowicz (26 punktów) i Weronika Fojucik (25).

Już set, który niedzielny mecz rozpoczął, miał jak się okazało bardzo istotne znaczenie. Gospodynie były w nim na najlepszej drodze, by zwyciężyć prowadząc m.in. 13:4 i 16:7. Zgoła nieoczekiwanie jednak SMS PZPS zatracił skuteczność „na siatce”. – Podawaliśmy przeciwniczkom w wielu akcjach pomocną dłoń. Nie skończyło się to dobrze, bo wygranego seta wypuściliśmy, a później do równowagi nie było nam łatwo powrócić – opowiada Miłosz Majka, jeden z trenerów pierwszoligowca ze Szczyrku.

Siatkarki SMS PZPS triumfowały wprawdzie wyraźnie w partii drugiej 25:19, w której odskoczyły w połowie i tym razem doścignąć się nie dały, ale kolejne sety przyniosły bardzo zażartą batalię. Odsłona numer 3 to błyskawiczne 8:2 na korzyść poznanianek, pościg gospodyń w dalszej fazie i zmarnowana okazja, by szalę przechylić. W tym fragmencie to rywalki wykazały się większą odwagą w ataku. Zawodniczki z Wielkopolski poszły za ciosem i były bliskie triumfu 3:1, w końcówce zagrywki Martyny Borowczak, w tym as serwisowy na zakończenie seta, były najistotniejsze.

Tie-break to niezły start młodej drużyny SMS-u i prowadzenie 5:3. Przy zmianie stron zaliczką dysponowały jednak świetnie spisujące się w obronie przyjezdne, które następnie zbudowały cenną zaliczkę 10:7. Uczennice szybko wyrównały, by od stanu 10:10 nie dopisać do swojego konta nawet „oczka”. W szeregach SMS PZPS liderką była dziś Martyna Borowczak, zdobywając 21 punktów. Pokaźne okazały się również osiągnięcia personalne Martyny Czyrniańskiej (18) i Julity Piaseckiej (15). Bohaterkami drużyny gości były Oriana Miechowicz (26 punktów) i Weronika Fojucik (25).

SMS PZPS Szczyrk – Enea Energetyk Poznań 2:3
(20:25, 25:19, 26:28, 27:25, 10:15)

SMS: Pierzchała (12), Borowczak (21), Łazowska (6), Piasecka (15), Leoniak (2), Hyży (7), Kubas (libero) oraz Dąbrowska (libero), Szmajduch, Czyrniańska (18) i Stambrowska
Energetyk: Klekot (1), Regulska (5), Świstek (13), Miechowicz (26), Oktaba (10), Fojucik (25), Skomorowska (libero) oraz Nowakowska, Stachowiak (1), Niwald i Bińczycka