Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Czołówka wygrywa, emocje w Szczyrku i Krośnie

I liga K: Czołówka wygrywa, emocje w Szczyrku i Krośnie

fot. Lidia Jaźwińska

W 10. kolejce I ligi kobiet zespoły z czołówki wygrały swoje spotkania i pierwsza trójka w tabeli pozostała bez zmian. Na czwarte miejsce awansowały siatkarki Płomienia Sosnowiec, z kolei na 6. miejsce przesunął się LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Na drugim biegunie tabeli nadal bez zmian – stawkę zamykają Częstochowianka, Wieżyca Stężyca i LTS Legionovia – między tymi zespołami prawdopodobnie rozstrzygnie się walka o utrzymanie.

Siatkarki Stali Mielec pozostają liderem tabeli I ligi kobiet i powiększyły swoją przewagę nad drugim Energetykiem do 7 punktów. Mielczanki w trzech szybkich setach poradziły sobie na własnym parkiecie z BAS-em Białystok, a do wygranej w tym meczu zespół poprowadziły Katarzyna Bryda (15 pkt., MVP meczu) oraz Weronika Gierszewska (13 pkt.). – Cały zespół zagrał bardzo dobry mecz. Każda z nas robiła swoją robotę. Byłyśmy bardzo dobrze przygotowane taktycznie i nie pozwoliłyśmy dziewczynom z Białegostoku nas dogonić – mówiła po tym meczu MVP spotkania Katarzyna Bryda.Drugi w tabeli Energetyk Poznań proadził już w Krośnie 2-0, ale ambitnie grające gospodynie doprowadziły do remisu. Poznanianki w tie-breaku rozstrzygnęły to spotkanie na swoją korzyść i dzięki wygranej za dwa punkty utrzymały pozycję wicelidera, ale ich strata do Stali Mielec wzrosła do 7 punktów (Energetyk ma jeszcze jedno zaległe spotkanie przed sobą). W zwycięskim zespole najskuteczniejsze były Oriana Miechowicz (24 pkt.) oraz Marta Pamuła (23 pkt., MVP meczu), w drużynie Karpat wyróżniały się Izabela Wisz (18 pkt.) i Marcelina Gliniecka (17 pkt.). Już tylko punkt mniej w tabeli od poznanianek mają siatkarki z Wieliczki, które nie miały żadnego problemu z odniesieniem wygranej w Częstochowie. – Mecz był jednostronny – nie krył trener Solnej Ryszard Litwin. – Wygraliśmy bardzo pewnie, dużo rotowaliśmy składem, zagrały wszystkie nasze zawodniczki – dodał. Częstochowianka wciąż w tabeli ma jeszcze punkt więcej od Wieżycy i 4 więcej od Legionovii, ale jej ligowy byt może być zagrożony.

Na 4. miejsce w tabeli awansował Płomień Sosnowiec. Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego pokonały u siebie 3:1 SAN Pajdę Jarosław i wyprzedziły w tabeli zespół z Krosna. Świetny mecz rozegrała Łucja Laskowska, która zdobyła dla zwycięskiej drużyny 19 punktów (71% skuteczności w ataku, o dwa mniej na swoim koncie miała Monika Głodzińska. Awans w tabeli zanotował również zespół LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki. Siatkarki z Mazowsza pokonały we włąsnej hali 3:1 Wieżyce Stężyca i są już na 6. miejscu w tabeli. Tytuł najlepszej zawodniczki tego meczu przypadł Sandrze Świętoń.

Sporo emocji było w Szczyrku, gdzie po dwóch setach młode uczennice SMS PZPS prowadziły z Sokołem Mogilno 2-0. Potem jednak do głosu doszedł zespół beniaminka, który doprowadził do wyrównania i w tie-breaku rozstrzygnął to spotkanie na swoją korzyść. Sandra Szczygioł zdobyłą dla zwycięskiego zespołu 22 punkty, 19 – Weronika Fojucik. W drużynie SMS-u wyróżniała się Zofia Brzoza (26 pkt.). W Legionowie zespół LTS-u uległ 1:3 Nike Węgrów. Dla beniaminka z Węgrowa była to już piąta wygrana w 11 meczach i zespól prowadzony przez trenera Roberta Kupisza zajmuje 8. miejsce w tabeli.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę