Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Częstochowianka zgodnie z planem pokonała Olimpię Jawor

I liga K: Częstochowianka zgodnie z planem pokonała Olimpię Jawor

Częstochowianka pokonała Olimpię Jawor 3:0. Zespół gości dzielnie walczył w dwóch pierwszych setach, było to za mało na dobrze dysponowaną ekipę spod Jasnej Góry. Częstochowianka wygrała czwarty mecz w sezonie i zajmuje szóste miejsce, Olimpia zamyka ligową tabelę i jako jedyna drużyna pozostaje bez zwycięstwa.

Niespodziewanie na początku zespół gości prowadził 4:1, odpowiedziały Wioletta Lach oraz Angela Mroczek, był remis 5:5. Przyjezdne nie poddawały się, były równorzędnym rywalem dla wyżej notowanych gospodyń. Izabela Jaworska popisała się trudnymi zagrywkami, w ataku punkty zdobyła Angela Mroczek i było 15:10 dla zespołu spod Jasnej Góry. Przewaga podopiecznych trenera Andrzeja Stelmacha wzrosła do sześciu punktów (20:14) po tym jak asem serwisowym popisała się Magdalena Ociepa. W końcówce jeszcze próbowała poderwać swoimi zagrywkami Pola Marcyjanik pozostałe koleżanki do skutecznej gry, nie przyniosło to żadnego rezultatu. Ostatni punkt tym secie zdobyła Angela Mroczek.

W drugim secie meczu siatkarki spod Jasnej Góry odskoczyły swoim rywalkom na cztery punkty (5:1), po czym stanęły, popełniły błędy i dały się rozegrać swoim rywalkom. Siatkarki beniaminka zaskoczyły swoją zagrywką miejscową drużynę. Punktowała Cecylia Pietruszka, po jej asie serwisowym Olimpia miała trzypunktowy zapas (12:9). W zespole z Częstochowy szwankowało przyjęcie, do remisu doszło przy serii Magdaleny Ociepy(16:16). Przewaga podopiecznych Andrzeja Stelmacha uwidoczniła się przy stanie 19:18, punktowy atak Wioletty Lach sprawił, że tablica wyników wskazała rezultat 21:19 dla drużyny spod Jasnej Góry. Zespół beniaminka nie zdołał odpowiedzieć swoim przeciwniczkom. Dobra gra Angeli Mroczek oraz jej as serwisowy dały gospodyniom trzypunktową zaliczkę (24:21). Blok Magdaleny Ociepy zakończył rywalizację w tej partii..

Trzeci set był jednostronnym popisem częstochowianek. Po atakach Rozalii Hantyszyn było 5:1, jaworzanki miały duże problemy z przyjęciem. Podopieczne Radosława Pokrywy w niczym nie przypominały walecznej drużyny z dwóch pierwszych setów. Przy serii Natalii Sidor zespół gości stracił z rzędu pięć punktów z rzędu i przegrywał 4:13. Odrzucone od siatki zawodniczki z Jawora pojedynczymi akcjami próbowały odwrócić losy tego seta. Sandra Mielczarek popisała się asem serwisowym i zmniejszyła przewagę gospodyń do pięciu punktów (12:17). Był to chwilowy zryw zespołu gości, gospodynie po reprymendzie trenera Andrzeja Stelmacha powróciły do swojej dobrej gry. Do końca seta kontrolowały boiskowe wydarzenia, błąd w polu zagrywki Cecylii Pietruszko zakończył zmagania w tym secie i meczu.

MVP: Natalia Sidor

Częstochowianka Częstochowa – Olimpia Jawor 3:0
(25:22, 25:21, 25:15)

Składy zepołów:
Czestochowianka: Szumera (5), Matyszczak (3), Hnatyszyn (10), Mroczek (18), Ociepa (6), Lach (6), Wysokińska (libero) oraz Sidor (7), Szynkiel, Pietrzkiewicz, Zych (1) i Jakubowska
Olimpia: Mirosławska (2), Pietruszka (3), Mackiewicz (5), Makarewicz (14), Mielczarek (3), Marcyjanik (3), Kwolek (libero)  oraz Krycka (2) i Piszcz