Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Cenne zwycięstwo BAS-u w Mogilnie

I liga K: Cenne zwycięstwo BAS-u w Mogilnie

fot. Karol Słomka

BAS Białystok wywiózł cenne trzy punkty z Mogilna. Ekipa z Podlasia wygrała 3:0 z tamtejszym Sokołem. Szczególnie zacięta była pierwsza partia, gdzie o zwycięstwie decydowała gra na przewagi. BAS po tym zwycięstwie jest na szóstym miejscu, Sokół jest dziesiąty.

W pierwszym secie na boisku trwała zacięta wymiana. Przyjezdne z Podlasia lepiej zagrały w bloku i na siatce, dzięki czemu prowadziły 13:9. Ich przewaga wzrosła do pięciu punktów po punktowym bloku na Weronice Fojucik (17:12).Wówczas gospodynie zerwały się do ataków, serią trudnych zagrywek popisała się Wiktoria Przybyło, dzięki niej mogilanki doprowadziły do remisu po 17. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi, gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 24:23 zespół Sokoła nie wykorzystał swoich szans na zamknięcie seta, gospodynie nie potrafiły zakończyć ataków. W efekcie tego doszło do gry na przewagi. Zespół z Podlasia lepiej zagrała na siatce, punktował w bloku i dzięki tym elementom wygrał pierwsza partię.

W drugiej odsłonie meczu podopieczne trenera Sebastiana Grzegorka poszły za ciosem, przy serii Pauliny Niedźwieckiej prowadziły 8:4. Zespół beniaminka  nie poddawał się doprowadził do remisu po 13 po ataku Sandry Szczygioł. Mecz obfitował w długie wymiany, obie drużyny nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Do stanu po 17 wynik oscylował wokół remisu. Wówczas w polu zagrywki pojawiła się Maria Woźniak, przy jej serii białostocka drużyna odskoczyła na cztery punkty, prowadziłą 21:17. W ataku ręki nie zwalniała Agnieszka Cur-Słomka. Sokół zbliżył się w końcówce na jeden punkt, przegrywał 21:22. Ostatnie słowo w tej części gry należało do BAS-u, błąd gospodyń sprawił, że przegrały one tę część zmagań.

W trzeciej partii spotkania gospodynie zbudowały sobie trzypunktową przewagę (4:1), po czym stanęły w miejscu. Białostoczanki przy serii zagrywek Pauliny Niedźwieckiej odrobiły straty i prowadziły 7:4. Stroną dyktującą warunki gry były przyjezdne, które punktowały bezpośrednio z zagrywki, lepiej zagrały w kontratakach. Po skutecznym zbiciu Agnieszki Cur-Słomki prowadziły 12:6. Gospodynie całkowicie oddały inicjatywę swoim rywalkom, były w odwrocie. Miejscowa ekipa miała duże problemy z przyjęciem zagrywki, co przełożyło się na skuteczność w ataku. Po tym jak Barbara Sokolińska skutecznie zagrała na siatce było 19:11. Podopieczne trenera Sebastiana Grzegorka do końca partii kontrolowały boiskowe wydarzenia i wygrały tę część zmagań w stosunku 25:17. Ostatni punkt w tym meczu zdobyła Pola Nowacka.

MVP: Katarina Osadchuk

Sokół Mogilno – BAS Białystok 0:3
(28:30, 22:25, 17:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę