Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Cenna wygrana SAN-Pajdy, Energetyk bez punktu

I liga K: Cenna wygrana SAN-Pajdy, Energetyk bez punktu

fot. SAN-Pajda Volleyball Team

SAN-Pajda Jarosław pokonał 3:1 wyżej notowaną drużynę z Poznania i zachował szansę gry w fazie play-off. Jarosławianki po tym zwycięstwie zajmują siódme miejsce i tracą do piątego Płomienia cztery punkty. Energetyk zajmuje trzecie miejsce i ma tyle samo punktów co drugi SMS i czwarta Stal – 35.

Poznanianki udanie otworzyły mecz z SAN-Pajdą i przy serii Izabeli Klekot prowadziły 3:0. Do wyrównania doszło po tym jak asem serwisowym popisała się Aleksandra Dudek (3:3). Wynik oscylował wokół remisu, gospodynie poderwała do skutecznej gry Katarzyna Saj. Po jej asie serwisowym jarosławianki prowadziły dwoma punktami (9:7). Siatkarki z Wielkopolski nie pozostały dłużne doprowadziły do kolejnego remisu, punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Oriana Miechowicz (9:9). Żadnej z drużyn nie udało się zbudować przewagi, do stanu 17:17 obie drużyny grały punkt za punkt. Przełom nastąpił po tym jak gospodynie popełniły trzy błędy własne i przegrywały 17:20. Daria Dąbrowska zmniejszyła straty do jednego punktu, skutecznie atakowała i popisała się asem serwisowym, jarosławianki przegrywały 19:20. W końcówce gra falowała, poznanianki zbudowały sobie trzypunktową przewagę (22:19), po czym przy serii Aleksandry Szymańskiej doszło do remisu po 22. O zwycięstwie Energetyka zadecydowała lepsza gra na siatce.Gospodynie odrzuciły od siatki swoje rywalki, punktowały bezpośrednio z zagrywki i po tym jak punkt w tym elemencie zdobyła Wiktoria Nowak, prowadziły 9:5. Poznanianki zerwały się do ataków, ich grę napędziła Weronika Fojucik, ręki w polu zagrywki nie zwalniała Oriana Miechowicz i dzięki nim przyjezdne doprowadziły do remisu po 13. Drużyna z Podkarpacia nie dawała za wygraną, z dobrej strony pokazała się Daria Dąbrowska, a po jej dwóch atakach było 16:14 dla SAN-Pajdy. Przewaga miejscowej ekipy wzrosła do czterech punktów, jarosławianki czujnie zagrały w bloku, punktowała Katarzyna Saj (21:17). Przyjezdne z Poznania zbliżyły się na jeden punkt, tym razem to one punktowały w bloku, w końcówce miały jeden punkt przewagi (23:22). Szczęście uśmiechnęło się do zespołu z Podkarpacia, dwa punkty zdobyte bezpośrednio z zagrywki przez Katarzynę Saj sprawiły, że ze zwycięstwa mogły cieszyć się miejscowe siatkarki.

Jarosławianki poszły za ciosem i na początku zbudowały sobie siedmiopunktową przewagę, w polu zagrywki dobrze spisała się Wiktoria Nowak (8:1). Przyjezdne w tym okresie gry popełniły wiele prostych błędów, miały problemy z przyjęciem. Poznaniankom udało się częściowo odrobić straty, wiele ożywienia w ich poczynania wniosła Wiktoria Pisarska, dzięki niej przyjezdne zniwelowały straty do trzech punktów i przegrywały 5:8. W natarciu były miejscowe siatkarki, po ataku Katarzyny Saj było 16:12 dla nich. Przyjezdne całkowicie oddały pole gry, popełniły wiele prostych błędów w przyjęciu, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Przy stanie 18:13 w polu zagrywki zameldowała się Katarzyna Saj i pozostała w nim do końca seta. Zawodniczka ta zakończyła grę w tym secie punktem zdobytym bezpośrednio z zagrywki.

Set czwarty był najbardziej emocjonujący w tym spotkaniu, poznanianki chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji musiały go wygrać. Zadania nie zamierzały im ułatwiać jarosławianki. Drużyna z Wielkopolski na początku prowadziła 4:1, ich prowadzenie wzrosło do pięciu punktów po tym jak w polu zagrywki punkty zdobyła Oriana Miechowicz (7:2). Widząc słabszą postawę swoich podopiecznych o przerwę poprosił trener Piotra Pajda, jego podopieczne przegrywały 4:9. Przerwa ta nic nie zmieniła w postawie gospodyń, poznanianki po ataku Klaudii Świstek miały sześć punktów więcej niż SAN-Pajda (13:7). Jarosławianki nie zamierzały łatwo oddawać pola gry, atakowała Katarzyna Saj razem z Aleksandrą Dudek. Dzięki nim straty drużyny z Podkarpacia wynosiły dwa punkty (12:14). Przewaga ekipy gości przez dłuższy czas oscylowała wokół czterech punktów (16:12, 18:14). Przełom na korzyść SAN-Pajdy nastąpił przy prowadzeniu Energetyka 22:19, gospodynie cierpliwie zagrały w obronie, podbijały ataki swoich rywalek i doprowadziły do remisu po 22. Przyjezdne w końcówce całkowicie się pogubiły, popełniły wiele prostych błędów i przegrały tego seta i mecz. Ostatni punkt blokiem zdobyła Wiktoria Nowak.

SAN-Pajda Jarosław – Enea Energetyk Poznań 3:1
(23:25, 25:23, 25:13, 27:25)

Składy zespołów:
SAN-Pajda: Stepko (3), Chmielewska (3), Szymańska (1), Saj (22), Dąbrowska (11), Dudek (13), Murdza (liberko) oraz Bagniak, Krysztofiak (6), Nowak (7),  Papszun (1) i Dutkiewicz (libero)
Energetyk: Klekot (1), Regulska (3), Świstek (10), Miechowicz (21), Oktaba (6), Fojucik (8), Skomorowska (libero) oraz W. Pisarska (2), Nowakowska (6), Stachowiak, Niwald i Bińczycka (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę