Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: BAS Białystok lepszy od Legionovii

I liga K: BAS Białystok lepszy od Legionovii

BAS Białystok wygrał  z walczącą o utrzymanie Legionovią Legionowo 3:0. Siatkarki z Mazowsza tylko w pierwszym secie były równorzędnym rywalem, w pozostałych dwóch nie miały zbyt wiele do powiedzenia i przegrały te partie z kretesem. Białostoczanki po tym meczu umocniły się na piątym miejscu w tabeli, Legionovia jest przedostatnia.

Od samego początku meczu na boisku trwała zacięta rywalizacja. Legionowianki przy serii zagrywek Marty Dudy prowadziły 7:4. Gospodynie szybko odpowiedziały swoim rywalkom, po ataku Pauliny Niedźwieckiej było 8:8. Wynik oscylował wokół remisu (10:10, 12:12). Po „czapie” na Paulinie Niedźwieckiej zespół z Mazowsza prowadził 17:14. Legionovia lepiej spisała się w grze na siatce, punktowała w kontratakach, grę tej drużyny napędziła Marta Duda, jej zespół miał trzy punkty więcej (21:18). Do kolejnego remisu doszło po błędach własnych zespołu gości (23:23). Ostatecznie BAS po zaciętej grze na przewagi zapisał na swoje konto zwycięstwo w pierwszej odsłonie spotkania.

Otwarcie drugiej partii należało do BAS-u, miejscowe siatkarki odrzuciły od siatki swoje rywalki, punktowały w bloku, prowadziły 7:4. Grę przerwał trener Grzegorz Kowalczyk, w natarciu nadal były gospodynie. W zespole gości pojawiła się na boisku Dominika Mras oraz Klaudia Gajewska. Roszady w składzie na niewiele się zdały. Przy serii zagrywek Mariam Beriaszwili oraz punktowych blokach BAS powiększył przewagę do sześciu punktów (16:10). Legionowianki bardzo słabo zagrały w obronie, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Po tym jak dwoma asami serwisowymi popisała się Pola Nowacka, było 21:14. Zespół gości seriami tracił punkty, nie miał siatkarskich argumentów, tę jednostronną część gry atakiem ze skrzydła zakończyła Paulina Niedźwiecka.

W trzeciej odsłonie meczu w dalszym ciągu w zespole gości szwankowało przyjęcie. Białostoczanki czytały grę swoich rywalek, po bloku Agnieszki Cur-Słomki na Aleksandrze Jedut było 9:5. Dwa asy serwisowe Pauliny Niedźwieckiej powiększyły różnicę punktową pomiedzy obiema drużynami do sześciu punktów (12:6). Legionowianki nie miały siatkarskich argumentów, grały bez wiary w odrobienie strat. Po tym jak została zablokowana Marta Duda, tablica wyników wskazała prowadzenie BAS-u 14:6. Przy serii zagrywek Beriaszwili było 19:9. Do końca seta trwała zdecydowana przewaga i dominacja podopiecznych trenera Sebastiana Grzegorka. Kontratak Agnieszki Cur-Słomki zamknął ten mecz.

MVP: Karolina Szmigielska

BAS Białystok – Legionovia Legionowo 3:0
(28:26, 25:16, 25:13)

BAS: Nowacka, Beriaszwili, Cur-Słomka, Mańczak, Gronostajska, Niedźwiecka, Szmigielska (libero) oraz Sokolińska, Michalewicz (libero)
Legionovia: Dębowska, Jedut, Duda, Dąbrowska, Górecka, Lenik, Kulig (libero) oraz Gulka, Gajewska, Mras, Bartczak, Kubas (libero)