Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Lazović i Bjelica w szerokiej kadrze Serbii na VNL

Lazović i Bjelica w szerokiej kadrze Serbii na VNL

fot. fivb-org

Zoran Terzić, trener kobiecej reprezentacji Serbii, aktualnych mistrzyń Europy, ogłosił listę 29 zawodniczek, które będą przygotowywać się do tegorocznej Siatkarskiej  Ligi Narodów. Przypomnijmy, że VNL zostanie rozegrana w „bańce” w Rimini we Włoszech od 25 maja do 25 czerwca.

Wśród powołanych siatkarek nie zabrakło zawodniczek, które w sezonie 2020/2021 występowały w TAURON Lidze. Reprezentacyjną koszulkę w obecnym sezonie kadrowym założą: Katarina Lazović, która zdobyła brązowy medal MP z ŁKS-em Commercecon Łódź, a także jej bezpośrednia przeciwniczka w walce o brąz – Ana Bjelica, która w trakcie sezonu zasiliła E.Leclerc Moya Radomkę Radom.

Serbki rozpoczną przygotowania 4 maja, a na zgrupowaniu ma pojawić się 21 zawodniczek. W zależności od decyzji Zorana Terzicia nieco później mają dołączyć Bojana Drca, Sladjana Mirković, Ana Bjelica, Milena Rasić, Mina Popović, Maja Aleksić i Teodora Pusić.

Reprezentacja Serbii kobiet na Siatkarską Ligę Narodów:

Rozgrywające: Bojana Drca, Sladjana Mirković, Mila Đordević, Ana Jaksić i Rada Perović

Atakujące: Ana Bjelica, Vanja Savić, Vanja Bukilić i Sara Carić

Środkowe: Milena Rasić, Mina Popović, Maja Aleksić, Bozica Marković, Jovana Kocić, Hena Kurtagić, Jelena Delić, Sofija Medić i Minja Osmajić

Przyjmujące: Bianka Busa, Bojana Milenković, Katarina Lazović, Sara Lozo, Jovana Cvetković, Aleksandra Uzelac, Jovana Mirosavljević i Mina Mijatović

Libero: Teodora Pusić, Bojana Gocanin i Sanja Đurdević

źródło: inf. własna, ossrb.org

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved