Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Dobek: Liczymy na jedną niespodziankę

Krzysztof Dobek: Liczymy na jedną niespodziankę

– W klubie nie ma parcia, że już w tym sezonie musimy awansować do I ligi. Dogadałem się na trzyletnią pracę w Sobieskim. I tak naprawdę w przyszłym sezonie będziemy celowali w awans, natomiast jak uda nam się to już tym razem, to będziemy się bardzo cieszyć – powiedział Krzysztof Dobek, trener drużyny z Żagania, która zagra w turnieju finałowym II ligi.

Siatkarze Sobieskiego Żagań od kilku sezonów próbują zaistnieć w II lidze. W tym sezonie im się to udało, bowiem nie tylko przebrnęli przez fazę play-off, ale także wywalczyli awans do turnieju finałowego. – Jest to największy sukces dla Sobieskiego w historii istnienia tego klubu – przyznał Krzysztof Dobek, który nie ukrywa, że początkowo Sobieski nie wybiegał tak daleko w przyszłość.Na początku w tym sezonie celowaliśmy w czwórkę, aby zagrać w play-off. Aczkolwiek miałem świadomość, że mamy taki skład, który powinien przejść play-off. Były one ciężkie. Męczyliśmy się w pięciu meczach z Astrą Nowa Sól, ale ją pokonaliśmy. Jadąc na półfinał, mieliśmy świadomość, że czekają nas trudne spotkania. Wygraliśmy dwa z trzech i zasłużenie awansowaliśmy dalej – dodał trener Sobieskiego.

Żaganianie walczyli w turnieju półfinałowym w Wilczynie. Kluczowe dla nich okazało się pierwsze spotkanie, które wygrali w tie-breaku z Orłem Międzyrzecz. – Zawsze pierwsze mecze są dziwne. Dobrze zaczęliśmy, ale później Orzeł postawił nam swoje warunki. Mieliśmy w tym spotkaniu swoje problemy, bo słabiej grał jeden przyjmujący, środkowy i libero. Mimo dziur w składzie potrafiliśmy wygrać, więc później już się nie obawiałem – podkreślił szkoleniowiec lubuskiej ekipy, która przegrała jeszcze z Chrobrym, ale pokonała Wilki, dzięki czemu zajęła drugie miejsce i wywalczyła awans do rozgrywki finałowej. – Nie wiem, co byłoby, gdybyśmy w meczu z Chrobrym wygrali trzeciego seta, który był pod naszą kontrolą, ale przegraliśmy końcówkę. Myślę, że wówczas mogłoby spotkanie przedłużyć się do pięciu partii. Ważne za to było postawienie kropki nad :i” w meczu z Wilkami. Wiedzieliśmy, że nie możemy stracić seta, a w takich sytuacjach gra się bardzo trudno. Chłopcy pokazali po raz kolejny, że w trudnych momentach potrafią wychodzić obronną ręką – dodał.

Sobieski znalazł się zatem w gronie sześciu najlepszych zespołów II ligi. Przed turniejem finałowym nie spoczywa na nim żadna presja. Nie jest stawiany w gronie faworytów do zdobycia promocji do wyższej klasy rozgrywkowej. – W klubie nie ma parcia, że już w tym sezonie musimy awansować do I ligi. Dogadałem się na trzyletnią pracę w Sobieskim. I tak naprawdę w przyszłym sezonie będziemy celowali w awans, natomiast jak uda nam się to już tym razem, to będziemy się bardzo cieszyć – skomentował Dobek.

W turnieju finałowym siatkarze z Żagania zmierzą się z SMS-em PZPS Spała i Chrobrym Głogów. Dwie najlepsze drużyny z każdej z dwóch grup awansują do strefy finałowej. – Pierwsze mecze będą bardzo ważne dla wszystkich zespołów. Jak któryś się w nim potknie, to będzie ciężko. Głośno mówi się o tym, że faworytami są Chrobry Głogów i SMS PZPS Spała. Akurat obie te drużyny mamy w podgrupie. Może wygramy jeden z dwóch meczów. Liczymy na jedną niespodziankę, a później wszystko już może się wydarzyć – zakończył Krzysztof Dobek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę