Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Komunikat Komisji Dyscyplinarnej PLS w sprawie Jeleny Blagojević

Komunikat Komisji Dyscyplinarnej PLS w sprawie Jeleny Blagojević

fot. Michał Szymański

Komisja Dyscyplinarna postanowiła na podstawie § 110 ust. 3 w zw. § 61 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPS ogłosić orzeczenie dyscyplinarne w formie komunikatu na stronie internetowej Zarządzającego Ligą Zawodową.

Poniżej prezentujemy treść wydanego komunikatu:Orzeczeniem z dnia 21 stycznia 2021 r. Komisja Dyscyplinarna skazała obwinioną Jelenę Blagojević, zawodniczkę klubu Developres SkyRes Rzeszów za to, że w dniu 9 grudnia 2020 r. wypowiadała się w sposób mogący poniżyć w opinii publicznej, narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania powierzonej funkcji lub prowadzenia działalności sportowej w piłce siatkowej lub znieważający członków organu statutowego Zarządzającego Ligą Zawodową (…) (dalej „PLS”) poprzez opublikowanie na portalu internetowym Twitter, w odpowiedzi na wpis PLS, opublikowany na profilu @TAURONLiga i informujący o terminie Superpucharu Polskiej Ligi Siatkówki, wpisu o treści: „Hahahahaha [dwie emotikony wyrażające śmiech – przyp. autora] brawo dla Was Panstwo [dwie emotikony wskazujące na bicie brawa – przyp. autora] Zrobiliście kupę na nasza drużyna, za cała nasza ciężką prace ostatniego sezonu! @TAURONLiga Szacunek [emotikona wskazująca medal za zdobycie 1. miejsca – przyp. autora]”, tj. o wykroczenie dyscyplinarne z § 30 ust. 1 i 2 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPS.

Komisja wymierzyła obwinionej Jelenie Blagojević karę pieniężną w wysokości 5.000 (pięć tysięcy) złotych oraz karę okresowego zawieszenia w prawach na okres 1 (jednego) meczu. Wykonanie kary okresowego zawieszenia w prawach Komisja Dyscyplinarna warunkowo zawiesiła na okres 4 (czterech) miesięcy.

Orzeczenie jest nieprawomocne.

*Autor: Kamil Składowski

źródło: tauronliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved