Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejny zagraniczny środkowy żegna się z AZS-em Olsztyn

Kolejny zagraniczny środkowy żegna się z AZS-em Olsztyn

fot. Łukasz Kozłowski (plusliga.pl)

Po Dimie Teryomienko kolejny środkowy, który reprezentował w niedawno zakończonym sezonie barwy Indykpolu AZS Olsztyn, wybiera francuski kierunek. Javier Concepcion ma w nadchodzących rozgrywkach ma zagrać w Stade Poitevin Poitiers. 

Javier Octavio Concepcion Rojas urodził się 27 grudnia 1997 roku w Hawanie. Jego pierwszym klubem w karierze była kubańska La Habana, której bronił barw od 2015 do 2019 roku. Przed przyjściem do Indykpolu AZS Olsztyn kubański siatkarz był podstawowym siatkarzem argentyńskiego Obras de San Juan.W seniorskiej kadrze Concepcion zadebiutował w 2015 roku, zdobywając srebrny medal mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Rok później, razem z kolegami z reprezentacji, wywalczył Puchar Panamerykański oraz był podstawowym środkowym kubańskiej ekipy podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janerio. Wcześniej, występując w kadrze juniorskiej, sięgnął z nią po wicemistrzostwo świata w 2017 roku.

W barwach olsztyńskiej ekipy Kubańczyk wystąpił w 18 meczach, w których zdobył w sumie 117 punktów. Javier Concepcion jest ofensywnym środkowym i zanotował 87 oczek w ataku, do tego miał 22 bloki i 8 asów serwisowych.

Teraz wicemistrz świata juniorów z 2017 roku postanowił przenieść do do Francji. Będzie tam występował w Stade Poitevin Poitiers, choć jak informuje klub, jedynie jeśli jego transfer zostanie zaakceptowany przez jego macierzystą federację.

Stade Poitevin Poitiers w tym sezonie nie awansowało do półfinału ligi francuskiej, ulegając Montpellier UC. Po raz ostatni nowy klub kubańskiego środkowego sięgał po medal w krajowych rozgrywkach w 2012 roku, kiedy zdobył srebrny medal mistrzostw Francji.

[MERCATO] 🔜
Nouvelle signature au Stade Poitevin Volley,

Nous accueillons Javier CONCEPCION, un central international…

Opublikowany przez Stade Poitevin Volley Beach Piątek, 23 kwietnia 2021

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi 2021/2022

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę