Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejny reprezentant w zespole Heynena

Kolejny reprezentant w zespole Heynena

fot. cev.eu

Jeden z czołowych klubów włoskiej Serie A potwierdził kolejny transfer. Szeregi Sir Safety Perugii zasilił przyjmujący – Thijs Ter Horst. Holender o miejsce w wyjściowym składzie będzie walczył m.in. z Wilfredo Leonem. – To zawodnik, którego bardzo chciał pozyskać Vital Heynen – komentując ten ruch zdradził dyrektor sportowy klubu – Stefano Recine.

29-letni przyjmujący w składzie Sir Safety Perugii ma zastąpić swojego rodaka – Hoogendoorna. Dla Holendra to będzie kolejny sezon na parkietach włoskiej Serie A, wcześniej kilka lat spędził w barwach klubu z Werony (2011-2014), Piacenzy (2014-2016), po kilku sezonach przerwy i gry w lidze koreańskiej w 2019 roku wrócił do Italii, zasilając szeregi Consar Ravenny. To właśnie udany sezon w Ravennie w wykonaniu Thijsa Ter Horsta skłonił włodarzy klubu z Umbrii do zakontraktowania holenderskiego przyjmującego. Mierzący 205 cm wzrostu zawodnik charakteryzuje się wyjątkową siłą ataku oraz czujnością w bloku, co potwierdzają również noty, jakie Ter Horst zbierał w latach gry na Półwyspie Apenińskim.

– Thijs to zawodnik, którego obserwowaliśmy od jakiegoś czasu. Jego dobry ostatni w Ravennie tylko potwierdził naszą wizję. To również zawodnik, którego bardzo chciał pozyskać Vital Heynen i bardzo się cieszymy, że udało nam się go sprowadzić do Perugii. Nie ukrywam, że był ważnym punktem na naszej liście życzeń, w budowie składu na nowy sezon. Myślę, że również dla Thijsa, oczywiście nic nie ujmując jego dotychczasowej karierze, gra w Perugii może być dużą szansą. Wiemy, jak dobrym jest człowiekiem i pracowitym zawodnikiem, a to również cechy, na które zwracamy uwagę i z pewnością ten aspekt miał wpływ na naszą decyzję – przyznał dyrektor sportowy bianconerich – Stefano Recine.

Thijs ter Horst to kolejna nowa twarz w szeregach Sir Safety Perugiii, już wcześniej było wiadomo, że zespół Vitala Heynena dotkną spore zmiany. Z klubem pożegnali się: Luciano de Cecco, Marko Podrascanin, Sjoerd Hoogendoorn, Tsimafei Zhukouski i Robert Taht. W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o zmianie barw  klubowych również przez Filippo Lanzę, do drużyny z Perugii w ostatnich tygodniach dołączyli m.in: Dragan Travica, Sharone Vernon-Evans, Sebastian Sole i Jan Zimmermann.

źródło: inf. własna, sirsafetyperugia.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved