Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejne sparingi pierwszoligowców

Kolejne sparingi pierwszoligowców

W ostatnim czasie dwa sparingi rozegrał AZS AGH Kraków, który mierzył się z MCKiS-em Jaworzno. Nowy zespół na pierwszoligowej mapie – Legia Warszawa przegrała kolejny sparing. Tym razem warszawianie ulegli 0:4 Lechii Tomaszów Mazowiecki. Włodarze klubu odkryli natomiast nową kartę w składzie – przedłużono umowę z Patrykiem Akalą.

Legia Warszawa nie ma najlepszej passy – po przegraniu w XVII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik dwukrotnie 0:3, w kolejnym sprawdzianie formy warszawianie również nie ugrali nawet seta. Tym razem podopieczni trenera Mielnika mierzyli się z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Sparing trwał cztery sety, z czego dwa rozstrzygnęły się dopiero po długiej walce na przewagi. Tomaszowianie wygrali spotkanie 4:0 (25:22, 28:26, 30:28, 25:18). Kolejnym sprawdzianem formy dla obu zespołów będzie turniej w Częstochowie. W pierwszym dniu Legia zagra z Norwidem, zaś Lechia z Mickiewiczem Kluczbork.

W ostatnim czasie Legia ogłosiła, że przedłużyła kontrakt z Patrykiem Akalą. To dopiero szósty gracz ze składu na sezon 2021/2022, którego oficjalnie przedstawiono. Wcześniej ogłoszono, że w zespole zostają środkowy Tomasz Obuchowicz, rozgrywający Maciej Stępień, przyjmujący Bartosz Stępień, libero Bartosz Tomczak oraz atakujący Arkadiusz Żakieta. – Patryk to jeden z najbardziej doświadczonych siatkarzy w naszym zespole. Jego siatkarska kariera bogata była w wiele pięknych i trudnych momentów. To niezwykle ambitny i waleczny gracz. Cieszymy się, że pomoże nam w nowym sezonie w osiągnięciu jak najlepszego wyniku – powiedział Michał Trybusz, Członek Zarządu Sekcji Siatkówki Legii Warszawa.

Kolejne mecze towarzyskie rozegrał AZS AGH Kraków. Po starciach z reprezentacją U-21 oraz MKS-em Będzin drużyna prowadzona przez trenera Andrzeja Kubackiego dwukrotnie mierzyła się z drugoligowym MCKiS-em Jaworzno. Spadkowicz z I ligi na kolejny sezon przygotował ciekawy skład i był ciekawym przeciwnikiem dla krakowian. Pierwszy mecz, który rozegrany został w Jaworznie, zakończył się remisem 2:2. Rewanż odbył się dzień później w Krakowie. Tym razem jaworznianie wygrali 3:1. Rozegrano również dodatkowego seta, którego to akademicy wygrali 15:11.

MCKiS Jaworzno – AZS AGH Kraków 2:2
(25:21, 25:19, 21:25, 19:25)
AZS AGH Kraków – MCKiS Jaworzno 1:3
(17:25 ,25:20, 23:25, 23:25

źródło: AGH Kraków - Facebook, inf. własna, Lechia Tomaszów Mazowiecki - Facebook, siatkowka.legia.com