Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kolejna zawodniczka Jokera zasili PWSZ Tarnów

Kolejna zawodniczka Jokera zasili PWSZ Tarnów

fot. Michał Szymański

Włodarze Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów zaserwowali swoim kibicom następną dobrą informację. Kolejną siatkarką, która w poprzednim sezonie występowała w TAURON Lidze, a teraz wzmocni zespół z Tarnowa będzie Pola Nowacka. Zawodniczka przez cztery sezony reprezentowała Jokera Świecie, występując w zespole zarówno na pozycji przyjmującej, jak i libero. 

W drużynie z Tarnowa spotka się z dwoma byłymi Jokerkami – Adrianną Kukulską i Wiktorią Kowalską. Co więcej, cała trójka ponownie będzie pracować pod okiem Marcina Wojtowicza, który wprowadził zespół Jokera Świecie do ekstraklasy.W sezonie 2021/2022 zespół Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów będzie bardzo groźnym rywalem dla pozostałych ekip. Zarząd klubu mocno się zbroi i wszystko wskazuje na to, że celem jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Poza Kukulską, Kowalską i Nowacką, które grały w Jokerze Świecie, zespół zasilą również Magdalena Ociepa z Częstochowianki, Gabriela Ponikowska i Anna Pawłowska z PTPS-u Piła oraz Katarzyna Wawrzyniak z BKS-u Bostik Bielsko-Biała.

Pola Nowacka w sezonie 2020/21 w Jokerze występowała na pozycji libero, z kolei w PWSZ Tarnów ma grać na pozycji przyjmującej. – Jeśli chodzi o pozycje, to oczywiście wolę być przyjmującą. Minusy libero to oczywiście wszystko czego nie wolno, czyli atak, zagrywka, przyjęcie w 5. strefie i oczywiście blok. Jedyną zaletą jest ogromna możliwość bronienia, co uwielbiam robić – powiedziała w rozmowie z „Nowe Świecie”.

W dorobku zawodniczki znajdziemy m.in. brązowy i srebrny medal mistrzostw Polski w kategorii juniorek w barwach Pałacu Bydgoszcz oraz dwukrotne mistrzostwo 1. ligi z Jokerem Świecie.

Urodziła się w Tucholi i tam też stawiała swoje
pierwsze siatkarskie kroki.
Reprezentując barwy Pałacu Bydgoszcz…

Opublikowany przez Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów Poniedziałek, 3 maja 2021

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa 1. Ligi kobiet

źródło: Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Facebook, inf. własna, nswiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę